REKLAMA

Nowoczesna.pl: elastyczny czas pracy potrzebny gospodarce

  • Autor: PAP/parlamentarny.pl
  • 02 sierpnia 2015 21:40
Nowoczesna.pl: elastyczny czas pracy potrzebny gospodarce Ryszard Petru i eksperci Nowoczesnej.pl Fot. Mat. pras.

Będę jedynką w Warszawie - zapowiedział Ryszard Petru, dodając, że liderów list wyborczych swojej partii w innych miastach będzie prezentował "z zaskoczenia", "by nie było przecieków". W niedzielę w Warszawie zwolennicy Nowczesnej.pl dyskutowali o polityce społecznej.

Petru przekonywał m.in., że ubiegłoroczne zmiany w systemie otwartych funduszy emerytalnych pokazały innym, "jak w sposób bezczelny przejąć oszczędności Polaków".

"Dziś Polacy pracują za niewielkie pieniądze, nie widzą perspektyw. Obawiam się, że jest to pokolenie ginącej nadziei, pokolenie bez przyszłości" - mówił Petru.

Krytykował system emerytalny i politykę prorodzinną. Przekonywał, że jeśli będzie ona kontynuowana, to "w 2050 roku będzie nas tylko 34 mln, czyli będziemy się kurczyć". Jesteśmy krajem, gdzie w Europie rodzi się prawie najmniej dzieci na jedna rodzinę. Polityka prorodzinna powinna być skoordynowana i całościowo powiązana ze zmianami na rynku pracy - mówił.

Petru przekonywał także do sprawiedliwego systemu emerytalnego. Jego propozycja polega na tym, by od 2016 roku każdy wchodzący na rynek pracy podlegał temu samemu systemowi emerytalnemu. Wprowadźmy sprawiedliwy system emerytalny od 2016 roku - mówił.

Podkreślił przy tym, że bez nowoczesnej gospodarki nie będzie dobrej polityki społecznej, bez nowoczesnej gospodarki nie będzie nowoczesnego rynku pracy, bez nowoczesnej gospodarki Polacy nie będą rodzin więcej dzieci - mówił Petru.

Zdaniem ubiegającego się o poparcie Polaków ugrupowania, nowoczesny rynek pracy jest możliwy tylko w warunkach uczciwej konkurencji przy zachowaniu elastycznych form organizacji pracy.

- Wzrost gospodarczy wymaga wzrostu produktywności w wyniku postępu technicznego i organizacyjnego oraz zwiększenia wskaźnika zatrudnienia. Należy zwiększyć poziom i efektywność inwestycji - powiedział Jeremi Mordasewicz, ekspert Nowoczesnej.pl

Wśród ekspertów Nowoczesnej.pl znajdują się m.in.:

Jeremi Mordasewicz - doradca zarządu Konfederacji Lewiatan, członek Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych, członek Rad Nadzorczych: ZUS, Dr Irena Eris S.A. oraz Enea SA.

Absolwent Politechniki Warszawskiej. Inżynier na budowach w Polsce i za granicą, nauczyciel akademicki, przedsiębiorca budowlany.Współzałożyciel i wiceprezes Business Centre Club 1991-2000. Członek Komisji ds. Reformy prawa Pracy i Ubezpieczeń Społecznych 1994-1998. Członek Zespołu ds. Odbiurokratyzowania Gospodarki 1998-1999. Odpowiada za rynek pracy, ubezpieczenia społeczne, budownictwo, infrastrukturę.

Dr Krzysztof Piech - adiunkt w Katedrze Polityki Gospodarczej Szkoły Głównej Handlowej. Prezes Instytutu Wiedzy i Innowacji. Ekonomista. Autor książki E-biznes - innowacje w usługach. Teoria, praktyka, przykłady. Stypendysta m.in. Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, Foreign and Commonwealth Office w Wielkiej Brytanii, MENiS, School of Slavonic and East European Studies - University College London. Redaktor lub współredaktor 15 książek, w tym dwóch wydanych w Londynie. Autor ponad 70 artykułów naukowych i rozdziałów w książkach wydanych w Polsce i za granicą. Ekspert startupów.

Dr Kornelia Wróblewska - dziennikarka, teolog, wolontariusz. Współpracowała z różnymi stacjami telewizyjnymi, w tym Polsat News, TTV, TVP, Superstacja, Fokus TV, zajmując się tematyką naukową, wykluczeniem, osobami z niepełnosprawnościami i przemocą domową. Robiła badania nad mediami tabloidowymi zakończone doktoratem. Wykładała produkcję tv na UW. Owocem tej współpracy był program telewizyjny „Teleobiektyw”, w którym poruszane były uniwersalne i ponadczasowe tematy dotyczące tożsamości narodowej, kultury, tradycji i nowych trendów społecznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA