REKLAMA

Nowoczesna reformuje szkoły. Czas na "małe rewolucje"

  • Autor: PAP
  • 14 października 2015 10:43
Nowoczesna reformuje szkoły. Czas na "małe rewolucje" Chcemy przywrócenia szkolnictwa zawodowego, które zostało zlikwidowane po upadku komunizmu – powiedział Petru. Fot. facebook.com

Większa swoboda dla dyrektora szkoły, przywrócenie szkolnictwa zawodowego oraz narodowy program nauki języka angielskiego - to niektóre z założeń reformy oświaty ugrupowania Nowoczesna Ryszarda Petru. Hasłem programu jest: Nowoczesna edukacja to praktyczna edukacja.

Pierwszym punktem programu reformy oświaty jest zmiana w Karcie Nauczyciela.

Chodzi nam o to, aby dyrektor szkoły miał większe możliwości w ramach tych pieniędzy, które otrzymuje obecnie. Tak, aby mógł złego nauczyciela zwolnić, a dobremu więcej zapłacić - podkreślił lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

Narodowy program nauki angielskiego

Jak dodał, jego ugrupowanie chce też przywrócenia szkolnictwa zawodowego, które - jak przypomniał - zostało zlikwidowane po upadku komunizmu.

Według Petru Polsce potrzebny jest także "narodowy program nauki angielskiego i program studiów, który jest opracowany wraz z pracodawcami".

To spowoduje, że nasza szkoła będzie lepsza - ocenił lider Nowoczesnej.

To są małe rewolucje, które spowodują, że polska edukacja będzie praktyczna i nowoczesna - oświadczył.

Doradztwo zawodowe

W konferencji uczestniczył startujący z pierwszego miejsca w wałbrzyskim okręgu wyborczym dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Świdnicy Jacek Iwancz.

Wszystkim nam zależy na tym, aby polska oświata podążała w dobrym kierunku - podkreślił.

Nowoczesna proponuje, aby już na poziomie gimnazjum oferować uczniom indywidualne doradztwo zawodowe.

Chcielibyśmy, aby wszystkie te zmiany nastąpiły poprzez konsultacje społeczne - zaznaczył Iwancz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA