REKLAMA

Nowoczesna rozpoczęła cykl spotkań z wyborcami w największych miastach

  • Autor: PAP/AS
  • 19 marca 2016 18:59
Nowoczesna rozpoczęła cykl spotkań z wyborcami w największych miastach Po Krakowie mają to być: Wrocław, Katowice, Gdańsk, Poznań, Łódź i Warszawa (fot. Twitter Nowoczesna)

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru wraz z posłami tego ugrupowania zainaugurował w sobotę w Krakowie cykl spotkań z sympatykami. "Chcemy zaproponować Polakom nową lepszą Polskę, bo tak naprawdę nie wiemy, kiedy będą wybory" - ocenił Petru.

Według zapowiedzi Nowoczesnej spotkania pod hasłem "Porozmawiajmy o lepszej Polsce" mają być wiosenną ofensywą polityczną ugrupowania, która została zapoczątkowana wystąpieniem Ryszarda Petru 6 marca w Sejmie. W pierwszym półroczu tego roku lider Nowoczesnej i posłowie mają odwiedzić siedem miast wojewódzkich.

Po Krakowie mają to być: Wrocław, Katowice, Gdańsk, Poznań, Łódź i Warszawa.

"Chodzi o to, żeby spotkać się z wyborcami cztery miesiące po wyborach, porozmawiać o tym, co złego się wydarzyło, ale również o tym, jaką lepszą Polskę proponujemy Polakom" - mówił lider Nowoczesnej dziennikarzom w Krakowie.

Spotkania są otwarte dla mieszkańców i sympatyków partii

Według Petru podczas inauguracji w Krakowie dominowały tematy konstytucyjne i dotyczące stanu demokracji, ale pojawiały się też pytania o przyszłość edukacji czy służby zdrowia. "Pojawiają się kwestie dotyczące tego, z czego całą tzw. dobrą zmianę sfinansować. Moje obawy są takie, że nie będzie z czego sfinansować" - zaznaczył.

"Trzeba zatrzymać PiS w tej koszmarnej zmianie, zdiagnozować co trzeba po nim posprzątać i jak to zrobić, a oprócz tego zaproponować Polakom nową lepszą Polskę, bo tak naprawdę nie wiemy, kiedy będą wybory" - mówił przewodniczący ugrupowania.

Petru pytany przez dziennikarzy o ocenę obecnych stosunków polsko-amerykańskich ocenił, że "tak złych relacji nie było nigdy od 1989 roku".

"PiS to bagatelizuje, ale boję się, że będziemy członkiem NATO drugiej kategorii, nie wszystkie informacje będą nam przekazywane (...). Nikt nie chce z nami za bardzo się spotykać i nie traktuje nas poważnie, a jedynym krajem, który nas gości, to są Węgry" - powiedział.

Według niego Stany Zjednoczone są państwem, w którym jedną z podstaw ustroju są sądy. "W Stanach Zjednoczonych dużą wagę przykłada się do tego, czy wyroki sądów są poważnie traktowane - nierespektowanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego jest tak naprawdę podważaniem wartości, na których zbudowany jest cywilizowany świat" - ocenił Petru.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Halina Otwocka 2016-03-20 21:26:47
    .....kocham cie Rysiek - za wszystko - szczególnie za drobne kłamstwa. No bo jak uwierzyć że udźwigniesz problemy wielkiego jak by nie było państwa przy pomocy trzech aktywnych pań - w szczególności specjalistki od designu w biznesie p. Iwony G.M. Design można zastosować na już rozpędzonym sporym biznesie (jeśli w ogóle potrzeba takowa istnieje). Najpierw jest mądra praca - tzw. "od podstaw" - codzienna. Lepiej nie mącić rodakom w głowach - oni i tak wiedzą że "z pustego i Salomon nie naleje"
  • Franciszek Zagórski 2016-03-20 19:27:28
    ....Do diagnozowania co, gdzie i po kim trzeba posprzątać wystarczy sprzątaczka - nie trzeba fatygować Pana P. ...Wszyscy Polacy "posprzątali" po STRASZNEJ WOJNIE I odbudowali kraj z ruin, oraz ZBUDOWALI DO ROKU 1990 osiem tysięcy zakładów produkujących - następnie SPRZEDANYCH w obce ręce - wiemy w jaki sposób dokładnie. I teraz również wszyscy Polacy muszą zadbać o własne dzieci żeby miały co jeść i dobrze poukładane w głowach i nie żebracze miejsca pracy ale godne wykształcenia i aspiracji - a nie fundować im opłacony (wiadomo jak) nowy majdan.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA