REKLAMA

Nowoczesna rozpoczyna akcję "Bronimy edukacji"; zachęca do zgłaszania zastrzeżeń do reformy MEN

  • Autor: PAP/JS
  • 27 października 2016 14:07
Nowoczesna rozpoczyna akcję "Bronimy edukacji"; zachęca do zgłaszania zastrzeżeń do reformy MEN Katarzyna Lubnauer poinformowała, że Nowoczesna rozpoczyna akcję pod hasłem "Bronimy demokracji" (fot. nowoczesna.org)

• "Bronimy edukacji" - pod takim hasłem Nowoczesna rozpoczyna akcję sprzeciwu wobec szykowanej przez MEN reformy oświaty - w piątek (28 października) ma ruszyć specjalna strona internetowa.
• Wiceszefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer zachęcała, by zgłaszać na niej zastrzeżenia do proponowanych zmian.

"Mimo zdecydowanego sprzeciwu praktycznie wszystkich: ekspertów, również tych, na których powołuje się minister Zalewska, samorządów, nauczycieli, rodziców, MEN prze ku reformie edukacji, która skończy się tragedią" - oceniła Lubnauer na konferencji prasowej.

Jej zdaniem, polska oświata wymaga naprawy, jednak nie w taki sposób, jak proponuje to Prawo i Sprawiedliwość. "Polskiej edukacji potrzebna jest lepsza, praktyczna edukacja - językowa, kształtowanie umiejętności interpersonalnych, takich jak praca w grupie, komunikatywność. Nic z tego nie znajdziemy w reformie edukacji proponowanej przez minister Zalewską" - przekonywała wiceszefowa Nowoczesnej.

"Poseł Kaczyński przekłada jednak siłę woli nad jakiekolwiek racjonalne argumenty. Dlatego, że nie stać go na kolejną porażkę, musi przekonać swoje środowisko, że nie ugnie się ani nie cofnie. Tylko ten show jest kosztem polskich dzieci" - dodała Lubnauer.

Czytaj też: Marek Ast (PiS) przyznaje: Trybunał Konstytucyjny i podatek handlowy to największe porażki. "Ale realizujemy program. Możemy być spokojni"

Poinformowała, że Nowoczesna rozpoczyna akcję pod hasłem "Bronimy demokracji". W jej ramach uruchomiona ma zostać w piątek strona internetowa bronimyedukacji.pl. "Zapraszamy: zgłoście swoje szkoły (...), które protestują przeciwko reformie edukacji minister Zalewskiej. Będziemy łączyć środowiska, którym leży na sercu dobro polskich uczniów; będziemy łączyć rodziców, nauczycieli, samorządy, dyrekcje szkół. Zbierzemy szkoły w Polsce, które są przeciwne reformie edukacji" - zapowiedziała wiceszefowa Nowoczesnej. Zadeklarowała wsparcie dla wszelkich protestów przeciwko rządowej reformie, m.in. dla zaplanowanego na 19 listopada protestu Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Monika Rosa (Nowoczesna) wyraziła niepokój ideologizacją, która - jak mówiła - ma miejsce w polskiej szkole. "Obowiązkowe modlitwy przed obiadami czy śniadaniami, wysyłanie dzieci na film +Smoleńsk+, zmiany w programach nauczania, które zacierają granice świeckiego państwa" - podkreślała posłanka Nowoczesnej. Przypomniała, że "wszelkie próby ideologizacji szkoły" można zgłaszać Nowoczesnej pisząc na adres e-mailowy: edukacja.interwencja@nowoczesna.org.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Nauczyciel emeryt 2016-10-28 18:39:32
    Reforma oświaty nie była z nikim konsultowana. Ani my, nauczyciele, ani rodzice, samorządy i dyrektorzy o niczym do tej pory nic nie wiedzą. To skandal, żeby tak społeczeństwo wprowadzać w błąd i traktować nas wszystkich, jak stado baranów. Dyktatura, przemoc, kłamstwo, nieprawda, zamieszanie i kolejny wstyd przed całym światem.
  • alek 2016-10-27 22:20:33
    Mam pytanie do tej pani na zdjęciu. Co pożytecznego zrobiła pani dla naszego kraju?. Czekam na odpowiedz.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA