REKLAMA

Nowoczesna szykuje ustawy o finansowaniu partii, likwidacji ciszy wyborczej i o związkach zawodowych

 • Autor: GP
 • 08 stycznia 2016 12:52
Nowoczesna szykuje ustawy o finansowaniu partii, likwidacji ciszy wyborczej i o związkach zawodowych Opozycja przygotowuje projekty ustaw i liczy, że marszałek ich nie zamrozi (fot. twitter.com/_Nowoczesna)

Na piątkowym (8 stycznia) briefingu prasowym lider Nowoczesnej, Ryszard Petru zapowiedział, że klub złoży trzy projekty ustaw w najbliższym czasie.

W ostatnich tygodniach politycy Nowoczesnej byli atakowani za brak aktywności w sejmie. Zarzucano im nadużywanie przerw w czasie obrad, gdy inicjatyw ustawodawczych klub zgłosił mało. Wychodząc naprzeciw tej krytyce Ryszard Petru przygotowuje legislacyjną ofensywę.

- W przyszłym tygodniu złożymy trzy projekty ustaw do laski marszałkowskiej - mówił w sejmie Petru. - Będę trzymał marszałka Kuchcińskiego za słowo. Zadeklarował, że w jego zestawie sprzętów AGD nie ma zamrażarki - ironizował lider partii opozycyjnej, nawiązując do zwyczaju przetrzymywania projektów opozycji przez marszałka. To nadużywanie procedury nazywa się sejmową zamrażarką.

Pierwszy projekt, jaki ma zgłosić Nowoczesna, ma dotyczyć finansowania partii politycznych. Nowoczesna chce by nie były finansowane w takiej skali z budżetu, w jakiej są teraz. Druga ustawa ma ograniczyć przywileje związków zawodowych, a trzecia zlikwidować ciszę wyborczą.

Nowoczesna atakuje projekty zgłaszane przez klub PiS, nazywając je bublem prawnym. Więcej o tej krytyce tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • iza 2016-01-10 11:28:01
  Absurdy i bzdury te projekty ustaw , one nie dotyczą spraw pilnych do rozwiązania dla Polaków. widać NOWOCZESNA nie ma nic w programie swoim do zaproponowania Rodakom . Znowu szum medialny wokół tych gwiazd politycznych i nic więcej , które kreują się w kategoriach najlepszych polityków w kraju . Żal mi tych gwiazd , nie umieją się nawet merytorycznie i profesjonalnie wypowiedzieć w Sejmie , do mediów i Rodaków , skończcie miernoty tą biesiadę i sielankę , dla Polaków nie macie nic do zaoferowania , aby żyło im się lepiej i mieli lepsze jutro.
 • Podatnik 2016-01-08 19:34:40
  Do Ereal: Pomysł genialny. Najnowsze tematy: 1. Komu w końcu należy się 500PLN na dziecko? Co minister to inna opinia. 2. Repolonizacja banków - plany a rzeczywistość. Gdzie jest 250MLD o których mówił wicepremier Morawiecki? 3. Repolonizacja mediów - ile nas to bedzie kosztować? Wydawcy już liczą że za flagę w nagłówku dostaną sutą dotację z budżetu. 4. Sytuacja w energetyce - min. Tobiszowski mówi że nie ma kasy na remont linii przesyłowych bo wszystko poszło na węgiel. Kiedy zaczynamy śpiewać "Gaście światła obywatele, elektrownie czekają na prąd..."? 5. Ile MLD PLN trzeba w końcu dopłacić do górnictwa? etc. Czy krytyczne odpowiedzi na te pytania Pana nie ciekawią?
 • Ereal 2016-01-08 13:37:11
  Nowoczesna w pośpiechu wprowadziła te projekty ustaw po kolosalnej wpadce Pani Gasiuk. Pytana o program i projekty ustaw nie miała kompletnie nic do powiedzenia. NIC! Przez 5 minut plątała się w zeznaniach, odruchowo uciekając co chwilę w kierunku krytyki PIS. Nowoczesna powinna zmienić nazwę na Salon Krytyki Pilitycznej.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA