REKLAMA

Nowoczesna: to nasza "jedynka" w świętokrzyskim

  • Autor: PAP
  • 25 sierpnia 2015 16:46
Nowoczesna: to nasza "jedynka" w świętokrzyskim Adam Cyrański "jedynka" Nowoczesnej w woj. świętokrzyskim. Fot. wckp.lodz.pl

Przedsiębiorca działający w branży wydawniczej Adam Cyrański, będzie liderem listy kandydatów do Sejmu Stowarzyszenia Nowoczesna w jesiennych wyborach parlamentarnych, w okręgu obejmującym województwo świętokrzyskie.

Cyrański do tej pory nie angażował się politycznie, choć jak mówił we wtorek podczas konferencji prasowej w Kielcach, "sympatyzował" z PO w jej pierwszym okresie - kiedy partia ta była w swoich założeniach "bardzo liberalna".

Dodał, że "wchodzi w politykę jako pewien optymista".

Ruch Nowoczesna pociągnął mnie, bo wielu młodych ludzi chce coś zmienić w kraju. Jest także miejsce dla trochę starszych - podkreślił 55-letni kielczanin.

"To moment w historii jak w 1989 roku"

Biznesmen od 25 lat prowadzi w Kielcach ogólnopolskie wydawnictwo, wydające podręczniki i materiały edukacyjne. Przedsiębiorczością zajmuje się od 30 lat.

Całe życie zajmowałem się budowaniem zespołów ludzkich. Myślę, że dobrze buduję relacje z ludźmi, rozumiem ich. Chciałbym te najlepsze swoje cechy wykorzystać w tym, co będziemy robić w przyszłości - zadeklarował Cyrański.

Dodał, że "chce się zaangażować i coś zmienić", bo ciągle spotyka się z różnego rodzaju barierami, które stoją przed młodymi ludźmi.

To moment w historii jak w 1989 roku - coś się zaczęło zmieniać, bo otoczenie obrosło w piórka. Nowoczesna proponuje to, co stało kiedyś u podstaw wolności w tym kraju - ocenił Cyrański.

Wkrótce poznamy kolejnych kandydatów

 Lider świętokrzyskiej listy ugrupowania (okręg wyborczy nr 33) w wyborach do Sejmu, jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Politechniki Świętokrzyskiej. Ukończył też podyplomowe studia menedżerskie na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje się enologią - nauką zajmującą się kwestiami związanymi z produkcją wina.

Jak mówił pełnomocnik Nowoczesnej w regionie Mateusz Sabat, w tym tygodniu stowarzyszenie rozpocznie zbiórkę podpisów, konieczną do rejestracji list wyborczych. Pozostali świętokrzyscy kandydaci ugrupowania w wyborach do Sejmu mają być zaprezentowani w ciągu najbliższych dziesięciu dni.

Stowarzyszenie, którego liderem jest Ryszard Petru, powstało w kwietniu pod nazwą NowoczesnaPL; w związku z trudnościami z zarejestrowaniem go w Warszawie, przyjęło w lipcu nazwę Nowoczesna, pod którą zostało zarejestrowane w Rzeszowie. Najważniejsze postulaty stowarzyszenia to: innowacyjna gospodarka, zmiana systemu ubezpieczeń społecznych i stwarzanie szans dla młodych ludzi na rynku pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA