REKLAMA

.Nowoczesna zarejstrowała krakowską listę kandydatów

  • Autor: WGK
  • 15 września 2015 14:26
.Nowoczesna zarejstrowała krakowską listę kandydatów Ugrupowanie Ryszarda Petru ma kandydatów w Krakowie

Nowoczesna, partia Ryszarda Petru, zarejestrowała listę kandydatów do Sejmu w Krakowie. To 24 kandydatów, w tym 11 kobiet. Liderem został Jerzy Meysztowicz, były wicewojewoda Małopolski.

Na liście znaleźli się przedsiębiorcy, lekarze, prawnicy, inżynierowie i jeden architekt. Nowoczesna w dziewięć dni zdobyła 7,5 tys. podpisów obywateli (do rejestracji wystarcza 5 tys.).

Jerzy Meysztowicz liczy na to, że Nowoczesna stanie się partią nie drugiego, ale pierwszego wyboru. W Małopolsce ugrupowanie zarejestrowało już listy kandydatów w Tarnowie i kończy dzisiaj formalności w Nowym Sączu oraz Chrzanowie. W Tarnowie wystartuje 15 osób, w Nowym Sączu - 17, a w Chrzanowie - 16.

Lider krakowskiej listy podkreśla, że wśród kandydatów nie ma nazwisk z pierwszych stron gazet, ponieważ ugrupowanie stawia na osoby spełnione w życiu rodzinnym i zawodowym. Wszyscy są, zdaniem Meysztowicza, dobrze postrzegani w lokalnym środowisku.

W trakcie kampanii w regionie kilkakrotnie ma się pojawić lider formacji Ryszard Petru. Zapowiedział dwie wizyty w Krakowie, ale spodziewany jest też w innych okręgach.

Nowoczesna ma na przełomie września i października zorganizować wojewódzką konwencję partii i zaprezentować propozycje dla Krakowa i Małopolski.

Za Jerzym Meysztowiczem znaleźli się tacy kandydaci jak lekarz Anna Aseńko, była pracownik naukowa Collegium Medicum UJ, Tomasz Brzostowski - dyrektor centrum finansowego zagranicznej korporacji, aktywista miejski i działacz społeczny czy Krzysztof Kwarciak, doradca ds. zarządzania informacją i radny dzielnicowy.

Nowoczesna nie wystawia kandydatów do Senatu w okręgu podkrakowskim. Jednym z powodów jest wątpliwość co do sensu jego istnienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • on 2015-10-23 12:43:15
    Będę głodować na nowoczesną w nadziei, że zajmuje się między innymi sprawą płacenia kolejnych składek zdrowotnych z kaźdego miejsca zatrudnienia jak i płaceniem składki rentowej przez pracujących emerytów,któźy nigdy już nie będą rencistami.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA