REKLAMA

Nowoczesna złoży wniosek do komisji etyki ws. wypowiedzi Mazurek

  • Autor: PAP/JS
  • 27 kwietnia 2016 13:00
Nowoczesna złoży wniosek do komisji etyki ws. wypowiedzi Mazurek Jerzy Meysztowicz uważa słowa Beaty Mazurek za niedopuszczalne (fot. mat. pras.)

Nowoczesna złoży w czwartek (28 kwietnia) wniosek do sejmowej komisji etyki poselskiej w sprawie wypowiedzi rzeczniczki PiS Beaty Mazurek na temat wtorkowej uchwały Sądu Najwyższego - poinformowali posłowie Nowoczesnej.

Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego we wtorkowej uchwale stwierdziło, że "nieopublikowany wyrok Trybunału Konstytucyjnego o niekonstytucyjności jakiegoś przepisu uchyla domniemanie jego zgodności z konstytucją już z chwilą ogłoszenia wyroku".

Komentując tę sprawę, rzeczniczka PiS Beata Mazurek stwierdziła, że "jest to dalsze szerzenie się anarchii w naszym kraju". "Tak naprawdę zebrał się zespół kolesi, którzy bronią status quo poprzedniej władzy" - powiedziała Mazurek.

Wypowiedź posłanki PiS została skrytykowana m.in. przez posłów Nowoczesnej. "Uważamy za niedopuszczalne to, co zostało powiedziane przez rzeczniczkę PiS" - mówił podczas konferencji prasowej w Sejmie poseł tego ugrupowania Jerzy Meysztowicz.

Posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus poinformowała, że jej klub w czwartek złoży do sejmowej komisji etyki wniosek dotyczący zachowania rzeczniczki PiS. "Uważamy, że język, który mamy obecnie w debacie publicznej, jest językiem wysoce nagannym, który nie powinien być używany przez posłów RP" - powiedziała Scheuring-Wielgus.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA