REKLAMA

Nowy departament w resorcie sprawiedliwości. Zajmie się reprywatyzacją w stolicy

  • Autor: PAP/JS
  • 07 kwietnia 2017 19:45
Nowy departament w resorcie sprawiedliwości. Zajmie się reprywatyzacją w stolicy MS ustawą zostało zobligowane do zapewnienia komisji weryfikacyjnej obsługi administracyjno-biurowej (fot.:ms.gov.pl)

Nowo utworzony departament prawa administracyjnego w Ministerstwie Sprawiedliwości ma zapewniać obsługę komisji weryfikacyjnej ds. dzikiej reprywatyzacji w stolicy.

• MS ustawą zostało zobligowane do zapewnienia komisji weryfikacyjnej obsługi administracyjno-biurowej.

• Głównym zadaniem departamentu ma być wsparcie organizacyjne i merytoryczne dla komisji weryfikacyjnej.

• Dyrektorem departamentu został dr hab. Kamil Zaradkiewicz.

W związku z podpisaniem 31 marca przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy z 9 marca o "szczególnych zasadach usuwania skutków prawnych decyzji reprywatyzacyjnych dotyczących nieruchomości warszawskich wydanych z naruszeniem prawa", MS zostało zobligowane do zapewnienia komisji weryfikacyjnej obsługi administracyjno-biurowej.

"Zarządzeniem prezesa Rady Ministrów z 23 marca utworzono w MS departament prawa administracyjnego, który ma wypełniać powyższe obowiązki" - głosi komunikat resortu. Głównym zadaniem departamentu ma być wsparcie organizacyjne i merytoryczne dla komisji weryfikacyjnej.

4 kwietnia funkcję dyrektora departamentu objął dr hab. Kamil Zaradkiewicz. Jest absolwentem wydziału prawa i administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2006 do 2016 r. pracował w Biurze Trybunału Konstytucyjnego, m.in. na stanowisku dyrektora Zespołu Orzecznictwa i Studiów. Od 1999 do 2014 r. był członkiem zespołów problemowych Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego. Od 2000 r. jest pracownikiem dydaktyczno-naukowym w Instytucje Prawa Cywilnego na wydziale prawa i administracji UW, a od 2008 r. - wykładowcą na aplikacji legislacyjnej w Rządowym Centrum Legislacji.

Więcej przeczytasz tutaj. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA