REKLAMA

Nowy rok szkolny: Para prezydencka składa życzenia nauczycielom, uczniom i rodzicom

  • Autor: GP
  • 01 września 2016 09:14
Nowy rok szkolny: Para prezydencka składa życzenia nauczycielom, uczniom i rodzicom Andrzej Duda napisał list do środowiska edukacji, ale najważniejsi w korespondencji byli uczniowie. (fot.:Andrzej Hrechorowicz/KPRP/prezydent.pl)

• Prezydent Andrzej Duda z małżonką napisali list do nauczycieli i młodych Polaków, którzy zaczynają kolejny rok szkolny.
• - Polska szkoła dobrze służy Ojczyźnie - pisze w liście para prezydencka.
• W czwartek (1 września) zaczyna się rok szkolny 2016/2017.

Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy wystosowała list głowy państwa i jego małżonki. Prezydent wraz z Pierwszą Damą w treści korespondencji złożył uczniom i nauczycielom życzenia wytrwałości w ich codziennej pracy.

Treść korespondencji publikujemy poniżej:

Szanowni Nauczyciele, Pedagodzy i Wychowawcy!
Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
Drodzy Uczniowie!
 
Serdecznie pozdrawiamy i przekazujemy wszystkim Państwu najlepsze życzenia z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego. Niech będzie to czas, który umocni w Państwu poczucie, że szkoła to nie tylko miejsce pracy i nauki, ale także objaśniania i odkrywania świata, budowania wspólnoty, kształtowania wartościowych postaw, rozwijania zainteresowań i pasji. Życzymy, aby każdy z Państwa, drodzy Nauczyciele i Uczniowie, mógł powiedzieć z przekonaniem, że polskiej szkole wiele zawdzięcza i że polska szkoła dobrze służy Ojczyźnie.

Prezydent zaznaczył w korespondencji, że życzy rodzicom dumy z osiągnięć ich dzieci. (źródło: Krzysztof Sitkowski/KPRP/prezydent.pl)

Nauczycielom składamy życzenia prawdziwej satysfakcji z tego, że wykonują Państwo pracę, która jest misją. Należny jest Państwu wielki szacunek ze strony wszystkich Polaków. Współtworzą Państwo przyszłą Rzeczpospolitą – na którą składają się miliony młodych twarzy i losów. Bardzo często to właśnie „pani od polskiego” czy „panu od matematyki” zawdzięczamy fascynację wiedzą, wskazanie drogi, zachętę do podążania za marzeniami.

Pamięć i więź ze swoimi wspaniałymi nauczycielami zachowujemy na długie lata. Przyjmijcie Państwo podziękowanie za Wasze starania, za zaangażowanie i serce, którymi udowadniacie, że niezależnie od wszystkich powszednich wyzwań jesteście najcenniejszym atutem polskiej edukacji.

Rodzicom życzymy dumy z osiągnięć dzieci. Przekonania, że dom i szkoła wzajemnie się uzupełniają. Tak jak nie ma szkoły bez nauczycieli i uczniów, tak nie ma jej również bez rodziców. Wspierają ją Państwo i współkształtują. Właśnie w ten sposób – od najmniejszej wspólnoty, jaką jest rodzina, poprzez szkolną społeczność – młody człowiek wychodzi ku światu i innym ludziom, uczy się współdziałania, odpowiedzialności i solidarności.

Czytaj: Andrzej Duda na Westerplatte 1 września 2016 roku

Składamy Państwu wyrazy uznania za zaangażowanie w życie szkoły i życzymy, aby z wywiadówek przynosili Państwo same dobre wiadomości.

Wszystkim uczniom składamy życzenia, by lubili swoją szkołę. Niech będzie w Was ten wyjątkowy nastrój, który kojarzy się z początkiem września: że wprawdzie skończyły się wakacje i pora przystąpić do obowiązków, ale jednocześnie oznacza to radość z ponownego spotkania z kolegami i z nowych szkolnych przeżyć. Niech szkoła będzie dla Was miejscem ciekawym i bezpiecznym, otwierającym oczy na bogactwo i piękno świata, uczącym wzajemnego szacunku i patriotyzmu. Życzymy Wam jak najlepszych stopni, przyjaźni i dobrej energii.

Udanego nowego roku szkolnego – przez wszystkie miesiące od września do czerwca!

Agata Kornhauser-Duda
Andrzej Duda

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA