REKLAMA

Nowy rząd, Krzysztof Łapiński: Powołanie rządu Morawieckiego 11 grudnia o godz. 17

  • Autor: PAP/AT
  • 11 grudnia 2017 10:59
Nowy rząd, Krzysztof Łapiński: Powołanie rządu Morawieckiego 11 grudnia o godz. 17 11 grudnia prezydent powoła rząd Mateusza Morawieckiego (Krzysztof Łapiński, fot.Krzysztof Sitkowski/KPRP/twitter.com/prezydentpl)

W poniedziałek (11 grudnia) o godz. 17 odbędzie się powołanie rządu Mateusza Morawieckiego przez prezydenta Andrzeja Dudę - poinformował rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

Według informacji na stronie Kancelarii Prezydenta podczas uroczystości planowane jest wystąpienie prezydenta.

W piątek (8 grudnia) Duda przyjął dymisję rządu Beaty Szydło i desygnował Morawieckiego na premiera.

Zgodnie z konstytucją prezydent powołuje premiera wraz z pozostałymi członkami rządu w ciągu 14 dni od przyjęcia dymisji poprzedniego gabinetu i odbiera przysięgę od członków nowo powołanego rządu. Po powołaniu nowy premier ma dwa tygodnie na przedstawienie Sejmowi programu działania Rady Ministrów (expose) z wnioskiem o udzielenie jej wotum zaufania.

Głosowanie nad wotum zaufania wobec rządu Morawieckiego, dotychczasowego wicepremiera, ministra finansów i rozwoju ma się odbyć we wtorek.

W czwartek premier Szydło złożyła komitetowi politycznemu PiS rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji, została ona przyjęta; komitet wysunął na stanowisko premiera kandydaturę Morawieckiego. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Szydło ma zostać wicepremierem, a reszta zmian w rządzie ma nastąpić w styczniu.

Beata Szydło na czele rządu stała od zaprzysiężenia przez prezydenta Andrzeja Dudę 16 listopada 2015 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA