REKLAMA

Nowy rząd nie będzie piłować gałęzi, na której siedzi Donald Tusk

  • Autor: PAP/em
  • 12 listopada 2015 09:40
Nowy rząd nie będzie piłować gałęzi, na której siedzi Donald Tusk Rząd PiS-u obiektywnie oceni dokonania przewodniczącego Rady Europejskiej (fot. premier.gov.pl)

Przyszły minister ds. europejskich w rządzie PiS Konrad Szymański pytany był m.in. o to, czy jako minister będzie sobie stawiał za cel przedłużenie mandatu Donalda Tuska jako szefa Rady Europejskiej.

Szymański odpowiedział na antenie RMF FM, że Donald Tusk musi wobec wszystkich państw członkowskich UE - także wobec Polski - pokazać, że pełnienie przez niego funkcji ma sens.

- Do tej pory mamy wciąż proces jego akomodacji w tym systemie. Mam wrażenie, że w ostatnim czasie jest trochę bardziej aktywny, zajmuje trochę bardziej zdecydowane zdanie, także na przykład w polityce emigracyjnej. Ale to jest proces, mamy jeszcze trochę czasu, będziemy się temu przyglądali w sposób konstruktywny - powiedział Szymański.

- My chcemy dobrych rozwiązań unijnych. Nie będziemy na pewno rządem, który będzie piłował gałąź, na której siedzi Donald Tusk. To nie jest naszym zmartwieniem numer jeden, jaką dzisiaj funkcję pełni Donald Tusk, natomiast będziemy go oceniali obiektywnie - dodał.

Donald Tusk jest przewodniczącym Rady Europejskiej od grudnia 2014 r. Jego kadencja potrwa do połowy 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA