REKLAMA

NSZZ Solidarność atakuje KOD: Nie macie prawa do naszych symboli

 • Autor: GP
 • 02 marca 2016 08:19
NSZZ Solidarność atakuje KOD: Nie macie prawa do naszych symboli Symbol Solidaroności na manifestacji związkowej. (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

• Marsz poparcia KOD dla Lecha Wałęsy spotkał się z krytyką NSZZ Solidarność.
• 28 lutego KOD zorganizował wiec poparcia w Gdańsku dla osoby Lecha Wałęsy. W czasie spotkania, jak i jego promocji korzystano z charakterystycznego napisu "Solidarność".
• Zdaniem związku KOD użył flagi podczas manifestacji w obronie Lecha Wałęsy nie zapytawszy związku o zdanie.

Po weekendowych spotkaniach Komitetu Obrony Demokracji w Warszawie i Gdańsku (27 i 28 lutego) pojawiły się głosy krytyki ze strony NSZZ Solidarność. Na stronie związku pojawiła się nawet informacja o liście wystosowanym do KOD. Związek uważa bowiem, że ruch społeczny, który manifestował w obronie dobrego imienia Lech Wałęsy skorzystał z symboliki Solidarności bez jej wiedzy i zgody.

- Stowarzyszenie Komitet Obrony Demokracji bezprawnie wykorzystał flagę „Solidarności” podczas manifestacji „My Naród” i podczas konferencji po spotkaniu z Lechem Wałęsą. To znak naszego Związku i podlega ochronie prawnej – napisali w liście do KOD-u związkowcy, wzywając Stowarzyszenie do przestrzegania prawa.

Przedstawiciele „Solidarności” zarzucają Stowarzyszeniu dwukrotnie bezprawne wykorzystanie flagi „Solidarności” podczas swoich akcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • solidarność 2016-03-03 08:50:00
  Do EuPi: Mylisz się człowieku pomyliłeś pojęcia , coś z rozumem nie tak , to wszyscy członkowie tego związku maja prawo decydować , że do nich należy prawo do używana tej flagi , a nie tylko panu Wałęsie , a tym bardziej kradzież flagi związku na demonstracjach KOD jest niedopuszczalne i zachodzi domniemanie , że przewodniczący związku Pan D. . powinien zgłosić to do Sądu , gdyż Pan K. przyjął na własność flagę i się nią posługuje w celach politycznych nielegalnie , jako rzeczą skradzioną , tożsamość tej flagi należy tylko do jej członków wszystkich , a nie tylko do Pana Wałęsy , czy do Pana X , czy ty to rozumiesz , bo widzę kiepsko i kłamstwa tutaj wypisujesz , przecież ten związek zawodowy ma swoje władze statutowe i winien się domagać ochrony swojego logo.Jeden człowiek nie ma prawa przekazywać statutowych unormowań prawnych mizernocie z KOD.
 • EuPi 2016-03-02 12:28:48
  Do związkowiec: Solidarność dba o kieszeń swojego przewodniczącego i jego pieska.
 • EuPi 2016-03-02 12:16:45
  To prezydent Wałęsa ma prawo decydowac do kogo należy flaga. Nie wam smrody o tym decydować. Związek jest klakierem prezesa i nie zajmuje sie poprawieniem bytu pracowników, tylko swojego przewodniczącego, żeby piesek jego miał wygody w łóżku.
 • związkowiec 2016-03-02 09:04:41
  Byłoby też dobrze, ąby "S" zaczęła na poważnie dbać o Kodeks Pracy. Proponowany przez Rząd zapis ustawowy o obowiązkowym terminie wrę czenia pracownikowi umowy o pracę jest nadal niekorzystny dla pracobiorców. Pracodawca powinien mieć obowiązek wręczenia pracownikowi pisemnej umowy o pracę, a nie potwierdzenia warunków, najpóżniej w ostatnim dniu roboczym przed dniem rozpoczęcia pracy. Projektowany przez Rząd zapis pozwala na wręczenie podpisanej przez strony umowy o pracę w tym samym dniu co rozpoczęcie pracy. Miałem taką sytuację, jechałem do pracy na drugą zmianę bo miałem otrzymać umowę, niestety miałem wypadek w drodze do pracy, a pracodawcy dowiedziawszy się o tym, umowy nie podpisał - poniosłem krzywdę i stratę.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA