REKLAMA

O polityce zagranicznej w ścisłym gronie PiS. Kaczyński, Szydło i Waszczykowski przed posiedzeniem rządu

  • Autor: GP/PAP
  • 04 stycznia 2017 08:00
O polityce zagranicznej w ścisłym gronie PiS. Kaczyński, Szydło i Waszczykowski przed posiedzeniem rządu Witold Waszczykowksi jest szefem MSZ od przejęcia władzy przez PiS. (fot.:KPRM/flickr.com/domena publiczna)

• Doszło do spotkania lidera PiS, premier Beaty Szydło i szefa MSZ Witolda Waszczykowskiego.
• Poniedziałkowe (2 stycznia) konsultacje miały trwać ponad dwie godziny.
• Jeszcze w styczniu Waszczykowski przedstawi posłom działania i plany MSZ.

Z ustaleń portalu wPolityce.pl wynika, że w poniedziałek lider PiS Jarosław Kaczyński, premier Beata Szydło i szef MSZ Witold Waszczykowski rozmawiali o polityce zagranicznej Polski. Dzień później tym tematem zajmował się rząd.

Wedle doniesień prawicowego portalu było to długie spotkanie, bo politycy dyskutowali blisko dwie i pół godziny.

Co istotnie, styczeń upłynie szefowi dyplomacji na przygotowaniach do zreferowania polityki zagranicznej posłom. Waszczykowski podsumuje zeszłoroczne działania zagraniczne resortu w końcu stycznia. To będzie doroczne wystąpienie w Sejmie.

Rząd o polityce zagranicznej debatował we wtorek

Witold Waszczykowski zapoznał Radę Ministrów z dokonaniami polskiej dyplomacji w minionym roku i przedstawił założenia polskiej polityki zagranicznej na 2017 r. Zostały one przyjęte przez rząd - poinformował resort po posiedzeniu.

Według MSZ dokument zaprezentowany przez ministra Waszczykowskiego szczegółowo ujmuje działania polskiej dyplomacji w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Założenia mają charakter niejawny.

- Tekst składa się z oceny międzynarodowego otoczenia Polski oraz szczegółowych zadań realizacji polskiej polityki zagranicznej przez Ministerstwo oraz placówki dyplomatyczne. Na jego podstawie minister spraw zagranicznych przedstawi Sejmowi w najbliższych tygodniach informację o zadaniach polskiej polityki zagranicznej na bieżący rok - podkreślono w komunikacie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA