REKLAMA

O składzie nowego rządu zdecyduje Jarosław Kaczyński

 • Autor: AT
 • 28 października 2015 19:55
O składzie nowego rządu zdecyduje Jarosław Kaczyński Beatą Szydło zostaje premierem, ale to Jarosław Kaczyński ustala skład rządu (fot.wybierzpis.org.pl)

- Ustalenie między Jarosławem Kaczyńskim, a Beatą Szydło jest takie, że ona zostaje premierem, ale on ustala skład rządu - powiedział jeden z członków PiS.

Jarosław Kaczyński w nocy z wtorku na środę (28 październik) był z wizytą w Pałacu Prezydenckim. Pojechał tam zaraz po tym, jak PiS ogłosiło, że kandydatką na premiera będzie Beata Szydło – poinformował "Newsweek".

Dlaczego PiS nie zdecydowało się na wydelegowanie Szydło? Przecież to ona jest kandydatką partii na premiera.

- Żeby potwierdzić, kto naprawdę rządzi w PiS. Ustalenie między prezesem, a Beatą Szydło jest takie, że ona zostaje premierem, ale on ustala skład rządu - powiedział "Newsweekowi" człowiek z władz partii PiS.

O tym, że nowych ministrów wybierze Jarosław Kaczyński sugerował też Marcin Kierwiński z PO w "Polskim Radiu".

- Nawet Beata Szydło nie będzie widziała, kto zostanie ministrem, dopóki nie dostanie tego na kartce - stwierdził w "Polskim Radiu".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Dziadek Zdzisław 2015-10-29 14:56:15
  Wynika z tego to, co i tak wszyscy od dawna wiedzą - Pani Szydło będzie cichym wicepremierem, przy nominalnej tylko funkcji premiera w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Po co ta cała "chytra" gra? Kogo to bawi i jak ma pomóc sprawnie rządzić państwem, przecież to nie jest przedszkole? Źle widzę wypełnianie polskiego interesu narodowego, jeśli ma na niego wpływać ktoś wymuszający na naczelnych władzach taką pokrętną grę, no chyba że chodzi o to, by takim szumem w polityce kadrowej odebrać część uwagi opinii publicznej skierowaną na spełnianie obietnic wyborczych. Ten tragiczny wypadek w Smoleńsku odebrał chyba panu Jarosławowi Kaczyńskiemu sporą część rozsądku i instynktu odpowiedzialności za podejmowane działania, a naiwni idą za nim jak barany na rzeź.
 • belmondo 2015-10-29 13:04:37
  Normalnie, podkreślam NORMALNIE, to premier ustala skład rządu
 • Nihoo 2015-10-29 10:18:31
  W sumie to Beata może się sprzeciwić.... Najwyżej Jaro ją odwoła i pokaże jaki z niego miglanc polityczny... Dużo by stracił...oj dużo.
 • Marco 2015-10-29 09:42:22
  Jarek już wie, że taki premierowanie, to męczące jest (czasem nawet wstawać trzeba rano, w obcych językach umieć gadać) więc się nie da w to wpuścić! :)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA