REKLAMA

Objazd PiS po Polsce. Premier zastąpi w Garwolinie Jarosława Kaczyńskiego

  • Autor: PAP/AH
  • 05 maja 2018 08:13
Objazd PiS po Polsce. Premier zastąpi w Garwolinie Jarosława Kaczyńskiego Na zdjęciu obchody Dnia flagi w Stalowej Woli. Fot. KPRM

W sobotę i niedzielę w całej Polsce zaplanowane są kolejne spotkania z udziałem polityków PiS. Z wyborcami spotkają się m.in. premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Beata Szydło, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, a także ministrowie: rodziny, rolnictwa i infrastruktury.

  • Premier Morawiecki spotka się w sobotę o godz. 15 z mieszkańcami Garwolina. Zastąpi Jarosława Kaczyńskiego, który odwołał wizytę przez badania.
  • Wicepremier Beata Szydło odwiedzi Opolszczyznę i Śląsk a marszałek Senatu Stanisław Karczewski jedzie w sobotę do Świętokrzyskiego.
  • Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska pojawi się w Wielkopolsce. 
  • Pracowicie dla polityków formacji rządzącej zapowiada się również niedziela.

Premier Morawiecki spotka się w sobotę o godz. 15 z mieszkańcami Garwolina (woj. mazowieckie). Według wcześniejszych zapowiedzi w dyskusji z wyborcami miał wziąć udział prezes Prawa i Sprawiedliwości, jednak - jak poinformowała w piątek rzeczniczka PiS Beata Mazurek - Jarosław Kaczyński przechodzi w sobotę badania.

- Jutro z mieszkańcami Garwolina spotka się Premier Morawiecki. Prezes Jarosław Kaczyński przechodzi badania, które uniemożliwiają mu przyjazd na zapowiedziane spotkanie - napisała Mazurek w piątek wieczorem na Twitterze.

Spotkania to część zapowiedzianego przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego podczas kwietniowej konwencji Zjednoczonej Prawicy objazdu po kraju najważniejszych polityków obozu rządzącego. - My dzisiaj coś zaczynamy - zaczynamy wielką drogę po Polsce i jednocześnie zaczynamy wielką rozmowę z Polakami - mówił wówczas w Warszawie lider PiS.

Jak podkreślał, choć trwa "dobra zmiana", to trzeba ją "nieustannie podtrzymywać". "Podtrzymywać także poparcie dla niej, bo w życiu publicznym, w życiu politycznym nic nie jest dane raz na zawsze, nic nie jest dane na długo. Trzeba nieustannie pracować, nieustannie rozmawiać" - przekonywał Kaczyński.

Wicepremier Beata Szydło odwiedzi w sobotę Opolszczyznę i Śląsk, gdzie w południe spotka się z mieszkańcami Krapkowic (woj. opolskie), a później - o godz. 16 będzie przebywać w Raciborzu i o godz. 19 w mieście Rydułtowy (Śląskie).

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski jedzie w sobotę do Świętokrzyskiego, gdzie w planach ma o godz. 14 rozmowę z mieszkańcami Końskich, a następnie - o godz. 18 - Włoszczowy.

W sobotę aktywna będzie także minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, która pojawi się w Wielkopolsce (o godz. 14 w Lesznie, o godz. 17 w Kościanie). W tym samym regionie przebywać będzie także zastępca koordynatora ds. służb specjalnych Maciej Wąsik (o godz. 16.30 spotka się z mieszkańcami Wierzbinka).

Jeśli chodzi o innych polityków Zjednoczonej Prawicy, to rozmowy z wyborcami zaplanowane mają m.in. posłowie: Arkadiusz Mularczyk (woj. małopolskie) i Łukasz Schreiber (woj. kujawsko-pomorskie), a także eurodeputowani Jadwiga Wiśniewska (Śląsk) i Zbigniew Kuźmiuk (Podlasie).

Pracowicie dla polityków formacji rządzącej zapowiada się również niedziela. Tego dnia mazowieckie miejscowości Lipsko i Radom (godz. 15 i 18) odwiedzi szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel pojedzie na Warmię i Mazury, gdzie o godz. 11 ma rozmawiać z mieszkańcami Bartoszyc, o godz. 14 - Karolewa, a o godz. 17 - Jezioran. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przebywać będzie po południu (godz. 17) w podkarpackim Brzostku.

W niedzielę z mieszkańcami wielkopolskich: Turka i Kalisza spotka się Maciej Wąsik. Szef sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka Stanisław Piotrowicz uda się na godz. 16 do Tomaszowa Lubelskiego.

Tego dnia z wyborcami spotkają się także m.in. posłowie: Anita Czerwińska (woj. lubuskie), Jarosław Krajewski (Podkarpacie) i Marcin Horała (woj. kujawsko-pomorskie).

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA