REKLAMA

”Objazdy polityków po kraju straciły swoją siłę przyciągania”

  • Autor: PAP
  • 06 października 2015 09:43
”Objazdy polityków po kraju straciły swoją siłę przyciągania” Jak wszyscy wyjechali w Polskę, to właściwie tak jakby prawie nikt nie wyjechał – oceniła Błędowska. Fot. facebook.com

Wysyp polityków objeżdżających Polskę ma taki efekt "jakby nikt nie wyjechał - mówi Magdalena Błędowska z Krytyki Politycznej. Ocenia, że inicjatywie PO otwarcia się na "Polskę powiatową" zabrakło autentyczności.

We wtorek rząd zbiera się na wyjazdowym posiedzeniu w Bydgoszczy.

To nie był zły ruch, wobec zarzutów pod adresem Platformy, zarzutów odpowiadających prawdzie. To były rządy medialne, warszawskie, raczej zamknięte na Polskę powiatową. Trochę to był stereotyp, ale odpowiadał prawdzie - stwierdziła Błędowska.

Brakuje autentyczności

Sama próba odwrócenia tego, wyjścia do ludzi, skonfrontowania się z nimi w przysłowiowych małych miasteczkach, być może sama w sobie nie była czymś złym, ale zabrakło w tym na pewno autentyczności - dodała.

Podkreśliła też, że inicjatywa została "medialnie obśmiana". Jak dodała, stało się tak częściowo z winy samego rządu, bo "główny przekaz niknął pod dyskusją o meblach przewożonych z miejsca na miejsce".

"Ten ruch tracił siłę"

Jest tyle tych objazdów po kraju, Beata Szydło - autobusem, Ewa Kopacz koleją, że ich siła przyciągania kompletnie się zniosła. Jak wszyscy wyjechali w Polskę, to właściwie tak jakby prawie nikt nie wyjechał. To spowodowało, że ten ruch tracił siłę - oceniła.

W tym roku w podróże po Polsce wybierali się obaj główni kandydaci na prezydenta: Andrzej Duda "Dudabusem", a Bronisław Komorowski "Bronkobusem", a także obie kandydatki na premiera: Beata Szydło "Szydłobusem", natomiast Ewa Kopacz pociągami w ramach akcji "Kolej na Ewę". Organizowane są także wyjazdowe posiedzenia Rady Ministrów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA