REKLAMA

Obraduje zarząd PO. Mowa m.in. o wyniku wyborczym

  • Autor: PAP
  • 27 października 2015 15:16
Obraduje zarząd PO. Mowa m.in. o wyniku wyborczym Ewa Kopacz

We wtorek po godz. 14.30 zebrał się w Warszawie zarząd krajowy PO. Tematem posiedzenia jest podsumowanie kampanii i ocena wyniku wyborczego, a także najbliższa przyszłość partii, m.in. obsada stanowisk w Sejmie i termin wyborów nowych władz Platformy.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że zarząd może ustalić termin wyborów wewnętrznych partii. Zgodnie ze statutem PO, przewodniczący ugrupowania wybierany jest w wyborach powszechnych. "Uważamy, że wybory powinny się odbyć jak najszybciej, przynajmniej jeśli chodzi o mnie i moje środowisko platformiane, wielkopolskie, tak żebyśmy ten początek pracy jako partia opozycyjna rozpoczęli z mocnym mandatem nowego szefa i żeby w Platformie Obywatelskiej wreszcie był sekretarz generalny, bez takiego przypisu 'p.o.' przez funkcją" - powiedział we wtorek dziennikarzom szef klubu PO Rafał Grupiński.

Kiedy wybory wewnętrzne?

Premier Ewa Kopacz, po ustąpieniu Donalda Tuska z kierowania Platformą, pozostaje p.o. przewodniczącego partii. Wiceszef PO Cezary Grabarczyk mówił we wtorek PAP, że realny termin wyborów wewnętrznych to przyszły rok. PO nie ma też obecnie sekretarza generalnego - poprzedni sekretarz, Andrzej Biernat zrezygnował latem z pełnienia tej funkcji.

Politycy PO, z którymi rozmawiała w ostatnich dniach PAP, podkreślali konieczność przeprowadzenia analizy niedzielnego werdyktu wyborczego. PKW podała w poniedziałek wieczorem, że w skali kraju Platforma otrzymała 24,09 proc. głosów. To drugi wynik, największe poparcie uzyskał PiS - 37,58 proc. głosów.

Część polityków PO nie ukrywała niezadowolenia z wyniku

Niektórzy - jak lider pomorskiej PO Sławomir Neumann - mówili, że wynik jest porażką, a błędem było oparcie całej kampanii na osobie premier Ewy Kopacz. Grabarczyk mówił z kolei, że Platforma musi przyjrzeć się temu, dlatego nie pozyskała młodych wyborców. "Musimy, po tym rachunku sumienia, podjąć decyzję o konsolidacji" - uważa Grabarczyk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA