REKLAMA

Obrady nad nowelą ustawy refundacyjnej w listopadzie

  • Autor: Rynekaptek.pl
  • 06 września 2016 12:17
Obrady nad nowelą ustawy refundacyjnej w listopadzie Ustawa może obowiązywać już od początku nowego roku (fot. shutterstock)

Liczę na to, że już w listopadzie nowelizacja ustawy refundacyjnej trafi pod obrady Sejmu, a to oznacza, że ustawa może obowiązywać już od początku nowego roku - powiedział wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz.

- Za kilka dni spotkamy się w wąskim gronie z panem ministrem, gdzie będziemy ustalać ostateczną wersję uzgodnień resortowych dotyczących ustawy. Liczymy, że ostateczny tekst pojawi się do końca września. Następnie projekt powinien trafić do konsultacji, które potrwają co najmniej 30 dni  - tłumaczył wiceminister zdrowia podczas debaty poświęconej refundacji leków stosowanych w chorobach rzadkich. 

Jak czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej", ostateczny kształt  ustawy refundacyjnej może stać się szansą dla chorych cierpiących na te schorzenia. 

Obecnie tzw. leki sieroce, czyli wykorzystywane przy leczeniu chorób statystycznie rzadkich, muszą konkurować na takich samych zasadach z lekami stosowanymi przy schorzeniach występujących powszechnie.

Zobacz cały tekst TUTAJ.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA