REKLAMA

Obrady Sejmu: Służbę Ochrony Państwa i Straż Marszałkowską czekają zmiany

  • Autor: aw/PAP
  • 09 listopada 2017 09:28
Obrady Sejmu: Służbę Ochrony Państwa i Straż Marszałkowską czekają zmiany Straż Marszałkowska w czasie uroczystości w Sejmie (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

Sejm zajmie się dziś (9 listopada) m.in. projektem ustawy, który zakłada powołanie - w miejsce Biura Ochrony Rządu - nowej formacji: Służby Ochrony Państwa. Posłowie będą też debatować nad projektem ustawy o Straży Marszałkowskiej.

Sejm rozpatrzy projekt ustawy, który zakłada powołanie - w miejsce Biura Ochrony Rządu - nowej formacji: Służby Ochrony Państwa, przedłożony przez szefa MSWiA. SOP będzie zajmował się ochroną najważniejszych osób w państwie i zagranicznych delegacji (w tym rozpoznawaniem i zapobieganiem skierowanym przeciw nim przestępstwom), a także kluczowych obiektów dla funkcjonowania państwa.

W porządku obrad jest również komisyjny projekt ustawy o Straży Marszałkowskiej. Zgodnie z nowymi przepisami Straż otrzyma dodatkowe uprawnienia, m.in. użycie broni palnej, prowadzenie rozpoznania pirotechniczno-radiologicznego oraz możliwość korzystania z informacji dotyczących zagrożeń posiadanych przez m.in. Policję ABW, SKW.

Posłowie zajmą się też rządowym projektem nowelizacji ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego, który przewiduje, że spółki przesyłowe będą mogły nabywać ziemię rolną bez zgody Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Sejm będzie także debatować nad rządowym projektem noweli o systemie ubezpieczeń społecznych, który zakłada zniesienie górnego limitu składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, powyżej którego obecnie nie płaci się składek (tzw. 30-krotność).

Posłowie wysłuchają informacji rządu w sprawie aktualnych relacji Polski z najbliższymi sąsiadami oraz polityki rządu wobec naszych sąsiadów, ze szczególnym uwzględnieniem Ukrainy, Niemiec, Litwy, Białorusi, w kontekście ostatnich decyzji i wypowiedzi przedstawicieli rządu.

Po południu zaplanowano blok głosowań. Sejm zadecyduje m.in., czy poszerzy porządek obrad o informację rządu nt. powiązań szefa MON Antoniego Macierewicza z osobami wskazanymi w książce Tomasza Piątka pt. "Macierewicz i Jego Tajemnice". 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Goleń 2017-11-09 16:10:09
    NOOOOO prawie sami komandosi. Jakaś kpina. Inwigilacja społeczeństwa zatacza coraz większe kręgi. Ciekawe mając uprawnienia Jak Awb i służby wojskowe oraz dostęp do broni czego będą bronić. Bo ja już wiem Kaczyńskiego i jego świtę.
  • Madera 2017-11-09 11:09:30
    No i widzicie zamiast ścierwa brać się za to co jest w rozsypce oni MOSSAD będą wstawiać zamiast Straży Marszałkowskiej ! Ścierwa cofają się w rozwoju, aż zrobią w Polsce Pustynię betonową i epokę KAMIENIA ŁUPANEGO...TO JUŻ WIDAĆ W INTERNECIE JAK ŻYDÓWKA KONTROLUJE NASZE WYPOWIEDZI I BLOKUJE NA POTĘGĘ WSZYSTKO CO JEJ POD CHORY MÓZG PODLECI!Zuby do psychiatryka ŻYDOWSTWO ZBOCZONE A NIE DO RZĄDU !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA