REKLAMA

Obrady: Senat zajmie się ustawą o KAS, ustawą o usługach płatniczych i świadczeniami przedemerytalnymi

  • Autor: PAP/AT
  • 04 listopada 2016 10:38
Obrady: Senat zajmie się ustawą o KAS, ustawą o usługach płatniczych i świadczeniami przedemerytalnymi Marszałek Senatu Stanisław Karczewski mówił, że jeżeli Sejm uchwali ustawę "Za życiem", to Senat zajmie się nią na bieżącym posiedzeniu (fot.senat.gov.pl/Michał Józefaciuk)

• Na rozpoczętych 4 listopada obradach Senat przeprowadzi głosowania m.in. nad ustawą o Krajowej Administracji Skarbowej.
• Izba będzie także głosować nad nowelą ustawy o usługach płatniczych.
• Jedno z kolejnych głosowań będzie dotyczyło nowelizacji ustaw: o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz o świadczeniach przedemerytalnych.
• Senatorowie zajmą się także kilkoma projektami uchwał ws. ustanowienia patronów roku 2017.

Senat przeprowadzi głosowania m.in. nad ustawą o Krajowej Administracji Skarbowej, która ma skonsolidować Służbę Celną i skarbową oraz urzędy kontroli skarbowej.

Izba będzie także głosować nad nowelą ustawy o usługach płatniczych, która przewiduje możliwość zakładania darmowego tzw. podstawowego rachunku płatniczego oraz nowelizacją ustawy o działach administracji rządowej, która przyznaje ministrowi gospodarki morskiej zwierzchnictwo nad państwowymi instytucjami z tego obszaru oraz wzmacnia jego rolę jako organu nadzorującego szkolnictwo ponadgimnazjalne i badania naukowe dotyczące gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Jedno z kolejnych głosowań będzie dotyczyło nowelizacji ustaw: o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz o świadczeniach przedemerytalnych. W myśl nowych przepisów opiekunowie osób niepełnosprawnych, którzy po śmierci podopiecznych stracą prawo do świadczenia pielęgnacyjnego, specjalnego zasiłku opiekuńczego lub zasiłku dla opiekuna, będą mogli ubiegać się o zasiłek dla bezrobotnych oraz o świadczenie przedemerytalne.

Senatorowie zajmą się także kilkoma projektami uchwał ws. ustanowienia patronów roku 2017.

W czwartek marszałek Senatu Stanisław Karczewski mówił, że jeżeli Sejm uchwali ustawę "Za życiem", to Senat zajmie się nią na bieżącym posiedzeniu. Trzecie czytanie projektu zaplanowano w Sejmie w bloku głosowań, który ma się rozpocząć o godz. 11.30.

Projekt ustawy przewiduje m.in., że z tytułu urodzenia się żywego dziecka z ciężkim i nieodwracalnym upośledzeniem albo nieuleczalną chorobą zagrażającą życiu, które powstały w prenatalnym okresie rozwoju dziecka lub w czasie porodu, przysługuje jednorazowe świadczenie w wysokości 4 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA