REKLAMA

Obrona Kopacz. "Ma taki sam mandat jak Sikorski"

  • Autor: TM
  • 29 października 2015 08:23
Obrona Kopacz. "Ma taki sam mandat jak Sikorski" Tomczyk podkreślał, że kiedy Kopacz przejmowała stery partii sondaże PO były na poziomie 17-18 proc. Fot. facebook.com

Radosław Sikorski ma dokładnie taki sam mandat jak Ewa Kopacz, która również została wybrana. Z tym, że ona została pierwszą wiceprzewodniczącą, a statut PO mówi, że kiedy przewodniczący partii odchodzi, jego obowiązki przejmuje pierwszy wiceprzewodniczący - powiedział w TVN24 rzecznik rządu Cezary Tomczyk.

Tak odpowiedział na zarzuty Sikorskiego, który napisał w środę na Twitterze, że zasiada w zarządzie krajowym PO w wyniku demokratycznego wyboru i taki sam mandat powinni posiadać wszyscy liderzy.

Nowa drużyna

W PO jesteśmy na etapie budowania silnej drużyny. Nam niepotrzebne są wewnętrzne spory, ale raczej konsolidowanie się wokół lidera i przygotowanie się do nowej roli - opozycji - tak abyśmy nie zawiedli tych, którzy na nas głosowali - powiedział Tomczyk.

Dzisiaj jesteśmy w innej sytuacji, dziś jesteśmy w opozycji z silnym liderem w osobie Ewy Kopacz, która bardzo mocno zweryfikowała się wyborach - dostała najwyższy wynik w Polsce. Wygrała ten wyścig z Jarosławem Kaczyńskim o kilkanaście tysięcy głosów mimo, że on dostał bardzo duże wsparcie od Polonii - przekonywał.

Kopacz uratowała PO

Tomczyk podkreślał, że kiedy Ewa Kopacz przejmowała stery partii sondaże PO były na poziomie 17-18 proc.

Premier Ewa Kopacz uratowała Platformę. Po drodze mieliśmy dwie bardzo trudne sytuacje - kolejną odsłonę taśm i przegraną Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich. Tylko jej zawdzięczamy, że uratowała PO - ocenił polityk PO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA