REKLAMA

Obrona Terytorialna: Rząd kupi tysiące dronów dla wojska

  • Autor: PAP/AT
  • 08 listopada 2016 11:15
Obrona Terytorialna: Rząd kupi tysiące dronów dla wojska Macierewicz powiedział, że liczy, iż dzięki dronom "nasze zdolności bojowe będą takie, byśmy byli w stanie obronić się przed każdym zagrożeniem". (Antoni Macierewicz, fot.mon.gov.pl)

• MON zamierza kupić tysiące latających bezzałogowców dla obrony terytorialnej i wojsk operacyjnych – zapowiedział w Zielonce k. Warszawy szef MON Antoni Macierewicz.
• Ich masowe użycie pozwoli obniżyć cenę - dodał.

W Wojskowym Instytucie Technicznym Uzbrojenia w Zielonce minister obserwował pokaz z wykorzystaniem latających dronów. "One są przygotowywane zarówno do tego, żeby zostały w nie wyposażone wojska operacyjne i przede wszystkim przyszłe Wojska Obrony Terytorialnej. Liczymy na to, że wkrótce one wejdą do seryjnej produkcji" - powiedział Macierewicz.

"Ich masowe użycie da możliwość obniżenia ceny tak, że będzie nas stać na to, by stanowiły skuteczne narzędzie działania w każdej sytuacji obronnej, w jakiej się możemy znaleźć" - dodał szef MON.

Macierewicz powiedział też, że liczy, iż dzięki dronom "nasze zdolności bojowe będą takie, byśmy byli w stanie obronić się przed każdym zagrożeniem".

"To jest także odpowiedź na te wszystkie nieroztropne uwagi, jakie słyszeliśmy, dotyczące obrony terytorialnej kraju. To będą żołnierze, to będą formacje wyposażone w najnowocześniejszą broń" - powiedział Macierewicz, nawiązując do znajdującego się w Sejmie projektu, który zmierza do powołania piątego rodzaju sił zbrojnych - Wojsk Obrony Terytorialnej.

Minister nie podał konkretnej liczby dronów, jakie wojsko zamierza nabyć. "Zamierzam kupić tyle, ile będzie potrzebne do działania poszczególnych formacji. Ta broń, jeżeli chodzi o drony, jest bronią masową. Jej skuteczność zależy od masowości. Tak więc mówimy o tysiącach egzemplarzy" - powiedział Macierewicz. Dodał, że wdrożenie prezentowanych we wtorek dronów do produkcji zajmie co najmniej rok.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • alek 2016-11-14 18:09:45
    Do EuPi: Jak tylko ty przyniesiesz od lekarza zaświadczenie, że jesteś zdrowy na umyśle. Ty patrioto z bożej łaski.
  • EuPi 2016-11-08 18:19:41
    A kiedy wyprodukuje karabiny z krzywą lufą do strzelania zza węgła?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA