REKLAMA

Obywatele RP zbiorą się w miejscu samospalenia Piotra Szczęsnego

  • Autor: MN
  • 07 listopada 2017 14:18
Obywatele RP zbiorą się w miejscu samospalenia Piotra Szczęsnego Obywatele RP nie zamierzają legalizować zgromadzenia na placu Defilad. (fot. Facebook/ObywateleRP)

Obywatele RP odstępują od organizowania manifestacji w trakcie miesięcznicy smoleńskiej 10 listopada. Zamiast tego zbiorą się w miejscu samospalenia Piotra Szczęsnego.

Plac Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki był miejscem samospalenia Piotra Szczęsnego. Również w tym miejscu zbiorą się Obywatele RP.

- Stało się tam coś, co wymaga pamięci. Apelujemy o obecność wszystkich, którzy uczestniczyli dotychczas w naszych protestach. Wzywamy wszystkie organizacje i środowiska, by zrobiły to samo. Prosimy wszystkich o demonstracyjną nieobecność na marszu smoleńskich fanatyków. Niech idą samotnie – piszą Obywatele RP w komunikacie nawołującym do udziału w wydarzeniu na Placu Defilad.

Obywatele RP piszą o sobie, że są ruchem działającym w obronie podstawowych praw demokratycznego ustroju Rzeczpospolitej Polskiej. W przytoczonym komunikacie podkreślają, że nie będą próbowali w żaden sposób legalizować zgromadzenia na placu Defilad.

- Ktokolwiek zechce tam interweniować, niech ma pełną świadomość, że przeszkadza w żałobie i znów łamie prawo – piszą Obywatele RP.

Protest przeciw władzy

Do samospalenia Piotra Szczęsnego doszło 19 października. Mężczyzna rozstawił megafon przed Pałacem Kultury, wygłosił antyrządowe hasła, a następnie włączył piosenkę „Kocham wolność” zespołu Chłopcy z Placu Broni. Rozrzucił kopie swojego manifestu, po czym polał się łatwopalną substancją i podpalił. Zmarł w szpitalu 29 października.

- Piotr Szczęsny protestował przeciw rujnowaniu państwa, powagi jego instytucji, świętych dla nas wartości zapisanych w polskiej konstytucji, zasad współżycia rodaków i współobywateli i zwykłego zdrowego rozsądku. Zostawił nam przesłanie. Każdy z nas podpisałby się pod nim niemal w całości – piszą Obywatele RP.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • POLAK-Z RODZINĄ 2017-11-12 14:20:48
    ...podobno nie można zbierać się różnym grupom, w tym samym miejscu, więc w tym przypadku będzie wszystko zgodnie z przepisami. To się nazywa obywatele świadomi. Nareszcie...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA