REKLAMA

Odbyło się zebranie zespołu do spraw zagrożeń terrorystycznych

  • Autor: GP
  • 03 grudnia 2015 08:09
Odbyło się zebranie zespołu do spraw zagrożeń terrorystycznych Policja, straż i służby porządkowe w gotowości na rok 2016 (fot. Piotr Drabik, flickr.com, licencja: CC BY 2.0)

Minister Mariusz Błaszczak zwołał w środę w MSWiA spotkanie zespołu międzyresortowego. Eksperci i urzędnicy zastanawiali się jak przygotować się do roku 2016 w kwestiach bezpieczeństwa. Mówiono o zamachach w Paryżu, przygotowywanej ustawie antyterrorystycznej i Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie.

Mariusz Błaszczak zaprosił 2 grudnia do siebie zespół do spraw zagrożeń terrorystycznych oraz zespół zadaniowy, tzw. stałą grupę ekspercką. W MSWiA byli Jarosław Zieliński, sekretarz stanu w MSWiA; Bogdan Święczkowski, podsekretarz stanu w ministerstwie sprawiedliwości; Mariusz Kamiński, minister-koordynator służb specjalnych oraz przedstawiciele kierownictwa służb wchodzących w skład polskiego systemu antyterrorystycznego.

Priorytety spotkania

W trakcie spotkania zrewidowano informacje, jakie pojawiły się po zamachach w Paryżu, do których doszło 13 listopada 2015 r. Ponadto badano sytuację we Francji oraz jej ewentualne reperkusje na poziom zagrożenia terrorystycznego w Polsce. Polska w tym kontekście zdecydowała się wystąpić do innych państw europejskich o informacje.

Podczas posiedzenia rekomendowano utrzymanie poziomu zagrożenia atakiem terrorystycznym w Polsce na poziomie podstawowym.

Młodzi katolicy w Krakowie w 2016 r.

Omówiono także stan przygotowań służb do pielgrzymki Papieża Franciszka do Polski oraz organizacji Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w dniach 20-31 lipca 2016 r.

Ponadto podczas posiedzenia odbyła się wstępna dyskusja dotycząca kierunków do założeń dla przyszłej ustawy antyterrorystycznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA