REKLAMA

Odwołanie minister edukacji: Jak głosowali posłowie?

  • Autor: aw/PAP
  • 04 listopada 2016 13:03
Odwołanie minister edukacji: Jak głosowali posłowie? Głosowanie nad odwołaniem Anny Zalewskiej zakończyło się zgodnie z przewidywaniami (fot. men.gov.pl)

• Sejm odrzucił w piątkowym głosowaniu wniosek PO o odwołanie minister edukacji narodowej Anny Zalewskiej.
• Za wyrażeniem wotum nieufności szefowej MEN opowiedziało się 168 posłów, 253 było przeciw, 11 wstrzymało się od głosu.

Głosowało 432 posłów; większość bezwzględna potrzebna do odwołania minister wynosiła 231 głosów.

Jednym z głównych powodów złożenia przez PO wniosku o wotum nieufności były przygotowywane przez resort edukacji zmiany w strukturze szkół. Zgodnie z propozycją MEN w miejsce obecnie istniejących szkół mają być: 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum oraz dwustopniowe szkoły branżowe; gimnazja mają zostać zlikwidowane. Zmiany rozpoczną się od roku szkolnego 2017/2018.

PO zarzucała szefowej MEN, że przygotowuje reformę "w ekspresowym tempie", bez "żadnego powodu merytorycznego, pedagogicznego i naukowego".

Czytaj też:Reforma oświaty. Nauczyciele Roku piszą do Zalewskiej: Zmiany MEN są nierealne

Podczas czwartkowej debaty nad wnioskiem za odwołaniem Zalewskiej opowiedziały się kluby PO, Nowoczesna i PSL. Szefowej MEN zdecydowanie bronił PiS. Kukiz'15 rekomendował wstrzymanie się od głosu i apelował o referendum ws. likwidacji gimnazjów.

Sejmowa Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży rekomendowała Sejmowi odrzucenie wniosku PO. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • bezpartyjni samorządowcy 2016-11-04 15:37:14
    Kukiz za pozostawieniem reformy oświaty Wygramy wybory w 2019 i przywrócimy HONOR Polsce i gimnazja przywrócimy !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA