REKLAMA

Odwołano wtorkowe posiedzenie komisji polityki społecznej i rodziny

  • Autor: PAP/JS
  • 18 października 2016 16:36
Odwołano wtorkowe posiedzenie komisji polityki społecznej i rodziny Posiedzenie sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny miało się rozpocząć o godzinie 16 (fot. sejm/twitter)

• Odwołano zapowiadane na wtorek posiedzenie komisji polityki społecznej i rodziny, która miała się zająć prezydenckim projektem ustawy obniżającym wiek emerytalny - poinformowała szefowa komisji Beata Mazurek (PiS).
• Powodem odwołania posiedzenia jest niedyspozycja zdrowotna posła PiS Jana Mosińskiego.

Posiedzenie sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny miało się rozpocząć o godzinie 16. Komisja miała się zająć prezydenckim projektem ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.

Jak poinformowała  szefowa Komisji Beata Mazurek (PiS), wtorkowe posiedzenie komisji nie odbyło się ze względu na niedyspozycję zdrowotną posła Jana Mosińskiego (PiS), który kieruje pracami podkomisji, w której był omawiany prezydencki projekt obniżający wiek emerytalny. "Jak tylko wróci do zdrowia niezwłocznie zwołam posiedzenie komisji" - zapowiedziała.

Czytaj też: Kaczyński: Ustawa ws. kredytów nie może rujnować systemu bankowego

Wyraziła nadzieję, że będzie to możliwe jeszcze w tym tygodniu. Zastrzegła jednak, że jest to uzależnione od stanu zdrowia posła Mosińskiego.

Niedyspozycję zdrowotną potwierdził poseł Mosiński, przewodniczący podkomisji, która zakończyła prace nad prezydenckim projektem ustawy. "Zdecydowały względy zdrowotne. Konsultowałem się już z lekarzem" - mówił.

"W odwołaniu komisji nie ma żadnego podstępu. Mam nadzieję, że zdrowie pozwoli mi na, aby pojawić się na komisji jeszcze w tym tygodniu" - podkreślił poseł PiS.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA