REKLAMA

Oględziny prokuratury na miejscu uszkodzenia prezydenckiej limuzyny. Gigantyczne korki

 • Autor: bad/PAP
 • 05 marca 2016 15:36
Oględziny prokuratury na miejscu uszkodzenia prezydenckiej limuzyny. Gigantyczne korki W czasie piątkowego przejazdu prezydenckiej kolumny autostradą A4 na terenie woj. opolskiego w jednym z pojazdów uszkodzeniu uległa opona. (fot. BOR)

Prokuratura Rejonowa w Brzegu przeprowadza oględziny miejsca na autostradzie A4, gdzie doszło w piątek do uszkodzenia opony pojazdu, którym podróżował prezydent Andrzej Duda. W okolicach oględzin na autostradzie tworzą się potężne korki, które zwiększa wypadek, do jakiego doszło dziś na A4 pomiędzy Wrocławiem a Opolem.

Prokurator Artur Rogowski z Prokuratury Okręgowej w Opolu poinformował PAP w sobotę, że w tej sprawie prowadzone jest tzw. postępowanie w niezbędnym zakresie.

„Wykonywane są czynności procesowe, czyli oględziny miejsca, gdzie doszło do tego zdarzenia oraz oględziny pojazdu” – powiedział. Wyjaśnił, że po zgromadzeniu materiału dowodowego zostanie podjęta decyzja o tym, czy zostanie w tej sprawie wszczęte postępowanie przygotowawcze w formie śledztwa, czy też nie. „To jest postępowanie w tzw. niezbędnym zakresie, czyli (prowadzimy) czynności mające na celu ustalenie tego, czy istnieją podstawy do wszczęcia w tej sprawie postępowania, śledztwa bądź też dochodzenia” – dodał. Jak mówił, są to czynności poprzedzające, które pozwolą na ewentualne zakwalifikowanie tego zdarzenia pod konkretną normę prawną.

Dodał, że czynności te były już wykonywane w piątek w godzinach nocnych z udziałem prokuratora. W sobotę z udziałem prokuratora i biegłych odbywały sią natomiast oględzinypojazdu. „W zależności od wyników tych czynności będą podejmowane dalsze kroki” – zaznaczył prokurator Rogowski.

W czasie piątkowego przejazdu prezydenckiej kolumny autostradą A4 na terenie woj. opolskiego w jednym z pojazdów uszkodzeniu uległa opona. Prezydentowi Dudzie, ani żadnej z towarzyszących mu osób nic się nie stało. Przyczyny zdarzenia bada też BOR. Szef MSWiA Mariusz Błaszczak, któremu podlega BOR, powiedział wieczorem w piątek w TVN24, że samochód, w którym pękła opona, jest bezpieczny, był używany przez kilka lat i wielokrotnie sprawdzany. "Najważniejsze jest to, że nikt nie ucierpiał, ale to oczywiście nie powinno się wydarzyć" - powiedział minister.

Prezydent udawał się do Karpacza, gdzie uczestniczył w mistrzostwach Polski parlamentarzystów i samorządowców w narciarstwie alpejskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • prawda jest okrutna! 2016-03-06 15:28:19
  Dziwy zbieg okoliczności w czym już PiS doświadczenie mają, nie wyjaśniona afera FOZ gdzie, znikały milionami dolarów bez pokwitowania brali, kradli kasę PC(PIS dawne Porozumienie Centrum) . W związku z toczącym się postępowaniem w celu przerwania łańcucha dochodzenia na prostej drodze drodze do Zakopianki w samochodzie prezesa FOZ eksplodowało koło, zginął na miejscu, ekspertyzy wskazały iż, w wentylu był mikro ładunek. Jedna sitwa koryta się trzyma kasa, ludzi mają zawsze w"D"przecież to też, autorzy najsłynniejszej w historii powojennej Polski afery gruntowej masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych w obrębach gmin na "B" budowlane gdzie, właściciele gruntów nawet niebyli stronami postępowania"Podlasie, Lubelszczyzna" itd.
 • budżet państwa 2016-03-06 15:02:51
  Do wdzivny: Totalna bzdura i żenada co piszesz , nie masz pojęcia o konstruowaniu budżetu państwa , Kancelaria Prezydenta , BOR - są sklasyfikowani zupełnie w innych działach budżetu państwa i nie jest tak , że z budżetu Prezydenta można kupić samochód , za to grozi dyscyplina złamania finansów publicznych, taki wydatek jak zakup samochodów należy sfinansować z budżetu BOR po stronie wydatków , czego nie zrobili oszuści i kłamcy z PO - PSL , a mieli na to pieniądze w swoim budżecie jak rządzili , gdzie przehulali kasę na ten wydatek celowy ??? Naucz się człowieku ekonomii , a przede wszystkim zasad projektowania i uchwalania planu finansowego - budżetu państwa na dany rok kalendarzowy , bo nie jest to miejsce , aby cię tego uczyć.
 • wdzivny 2016-03-06 12:32:46
  Do kierowca: Zdaje się, że te po 50 tyś. pobranych przez posłów PiS na wycieczkę do Hiszpanii aż nadto wystarczyły by na nowe opony do samochodu. Budżet prezydenta też chyba jest wystarczający aby kupić choćby na kredyt nowy samochód, a ten stary dać do muzeum, jako pamiątkę, którym to samochodem chyba jeździł jeszcze prezydent Kwaśniewski.
 • Sowizdrzal 2016-03-06 12:02:28
  Wstyd i hańba co te psychiczne chore bufony z PiS-u nie wymyśla . Gigant korki, tysiące ludzi traci godziny bo jakaś fujara złapała gumę . Pomnik od razu postawcie. Z napisem 4.03.2016 Pamiętamy . I składajcie kwiaty co miesiąc .szkoda ze tam jakaś brzoza nie zdążyła wyrosnąć
 • kierowca 2016-03-05 22:47:21
  Wstyd i hańba dla judaszy , kłamców i oszustów z PO - PSL za brak finansów w BOR , skutkiem tego są przestarzałe samochody - dla ochrony Pana Prezydenta i rządzących , przehulali pieniądze z naszych podatków , a teraz uczciwi i niewinni , wybitni i praworządni rządzący muszą cierpieć przez tych nieudaczników. W swoim zasobie taboru samochodowego nie ma nawet samochodu z napędem na przednie i tylne koła. Panie Ministrze rozliczyć tą sitwę towarzyszy z PRL za tak skandaliczne zaniedbania.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA