REKLAMA

"Ojciec Tadeusz Rydzyk marudzi na listy wyborcze PiS"

  • Autor: TM
  • 21 września 2015 19:16
"Ojciec Tadeusz Rydzyk marudzi na listy wyborcze PiS" Rydzykowi bardzo nie spodobało się, że jego faworytka Anna Sobecka otrzymała w Toruniu dopiero czwarte miejsce. Fot. sobecka.pl

Żaden z jego kandydatów nie znalazł się na czele listy – pisze "Gazeta Wyborcza". To dlatego, że kandydaci powiązani ze środowiskiem Radia Maryja nie otrzymali zbyt wysokich miejsc.

Rydzykowi bardzo nie spodobało się, że jego faworytka i była spikerka Radia Maryja Anna Sobecka otrzymała w Toruniu dopiero czwarte miejsce. Za próbę ograniczenia wpływów redemptorysty uważa się też zepchnięcie z czwartego na piąte miejsce w tzw. warszawskim obwarzanku Jana Szyszki, byłego ministra środowiska, oraz umieszczenie dopiero na trzeciej pozycji w Gdańsku silnie związanego z Rydzykiem Andrzeja Jaworskiego - pisze gazeta.

Kaczyński postawił na "Gazetę Polską"

Według dziennika prezes Jarosław Kaczyński zdecydowanie bardziej dowartościował środowisko „Gazety Polskiej” i jej klubów.

„Jedynką” w Kielcach jest dziennikarka obu tych redakcji Joanna Lichocka, natomiast w okręgu podwarszawskim wysoką, czwartą lokatę otrzymała Anita Czerwińska, szefowa warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej”.

Bez politycznej awantury

Jak pisze gazeta na razie Rydzyk nie wszczyna z tego powodu politycznej awantury, bo partia Kaczyńskiego ma świetne wyniki sondażowe i wszyscy związani z redemptorystą ludzie mają spore szanse, żeby dostać się do Sejmu.

A należy pamiętać, że na listach PiS są jeszcze ulubieńcy kontrowersyjnego duchownego, czyli politycy Solidarnej Polski, ze Zbigniewem Ziobrą i Beatą Kempą na czele - przypominają dziennikarze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • pijany kruk 2015-09-21 19:38:41
    tej z fotki dałbym mandat bez głosowania...taka śliczna, taka wierząca, tak kochająca .... idola grzybka.... No i tej coś tam coś tam z Lublina należy się mandat za promowania trzeźwości w SejmieREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA