REKLAMA

Opinia prezydenta wpłynęła do Trybunału Konstytucyjnego

  • Autor: PAP/GP
  • 03 grudnia 2015 10:48
 Opinia prezydenta wpłynęła do Trybunału Konstytucyjnego O nowej, prezydenckiej ekspertyzie poinformowała sędzia Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz (fot. twitter.com)

Potrzebne Trybunałowi do orzeczenia dokumenty i ekspertyzy wpłynęły do Trybunału. Sędziowie mogą przystąpić do pracy.

- Na chwilę przed czwartkową rozprawą do Trybunału Konstytucyjnego, który bada ustawę o Trybunale Konstytucyjnym, wpłynęła opinia prezydenta RP - poinformowała sędzia TK Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz.

Do Trybunału wpłynęły opinie: 1 grudnia - Naczelnej Rady Adwokackiej, oraz 2 grudnia - Klubu Poselskiego Nowoczesna, a także, na chwilę przed rozprawą, prezydenta RP poinformowali sędziowie trybunału w godzinach porannych, w czwartek. Nie ujawniono treści przekazanych dokumentów.

Wyczekiwane rozstrzygnięcie Trybunału

Trybunał Konstytucyjny bada w czwartek ustawę o TK, która była podstawą wyboru przez poprzedni Sejm pięciu nowych sędziów TK. Pierwotnie zaskarżyło ją PiS, kwestionujące ten wybór, ale potem wycofało skargę. Ponowili ją posłowie PO i PSL, a przyłączył się do niej RPO.

W obradach TK trwa przerwa, po tym, jak Sejm wniósł o odroczenie rozprawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA