REKLAMA

Opinię o kandydatach na szefów ABW, CBA, Agencji Wywiadu i Kontrwywiadu komisja sejmowa przygotuje w czwartek

  • Autor: PAP/GP
  • 09 lutego 2016 17:31
Opinię o kandydatach na szefów ABW, CBA, Agencji Wywiadu i Kontrwywiadu komisja sejmowa przygotuje w czwartek Do powołania i odwołania szefów służb specjalnych potrzebna jest opinia sejmowej komisji, rządowego kolegium ds. służb specjalnych i prezydenta. (fot.:policja.pl)

Komisja ds. służb specjalnych w czwartek (11 lutego) zaopiniuje kandydatów na szefów służb specjalnych - poinformował we wtorek (9 lutego) przewodniczący Marek Opioła (PiS). Do tej pory służbami kierują pełniący obowiązki szefów.

- Do komisji wpłynęły wnioski o opinię w sprawie powołania szefów służb wojskowych i cywilnych. Rozpatrzymy je w czwartek po głosowaniach - powiedział Opioła. Nie chciał podać, kogo dotyczą te wnioski.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że we wnioskach znajdują się nazwiska osób obecnie pełniących obowiązki szefów ABW, AW, CBA, SKW i SWW.

Po przejęciu urzędu premier Beata Szydło zmieniła szefów cywilnych służb i - na wniosek ministra obrony - wojskowych.

Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego gen. Dariusza Łuczaka zastąpił prof. Piotr Pogonowski, szefa Agencji Wywiadu gen. Macieja Hunię - płk Grzegorz Małecki, a szefa CBA Pawła Wojtunika - Ernest Bejda. Szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego gen. Piotra Pytla zastąpił Piotr Bączek, a szefa Służby Wywiadu Wojskowego gen. Radosława Kujawę - płk Andrzej Kowalski.

Do powołania i odwołania szefów służb specjalnych potrzebna jest opinia sejmowej komisji, rządowego kolegium ds. służb specjalnych i prezydenta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA