REKLAMA

Opóźnia się posiedzenie Senatu

  • Autor: PAP
  • 23 grudnia 2015 12:57
Opóźnia się posiedzenie Senatu (fot. Katarzyna Czerwińska/Wikipedia/CC BY-SA 3.0 pl)

Posiedzenie Senatu, które miało być wznowione w środę o godz. 11, zostało przesunięte - najpierw na godz. 12.15, potem na 13.15; obecnie na 15.15. Opóźnienie ma związek z przeciągającym się posiedzeniem senackich komisji, które pracują nad nowelą ustawy o TK.

Sejm uchwalił we wtorek wieczorem nowelizację ustawy o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa PiS. TK co do zasady ma orzekać w pełnym składzie, czyli co najmniej 13 sędziów. Orzeczenia w tym składzie będą zapadać większością 2/3 głosów. Wcześniej Sejm nie zgodził się na wniosek PO i Nowoczesnej o odrzucenie projektu. Odrzucono poprawki złożone przez opozycję.

W środę nowelę omawiają senackie komisje - sprawiedliwości i praw człowieka oraz ustawodawcza. Potem nowelizacją zajmie się zapewne cała Izba - PiS zapowiadało uchwalenie zmian w prawie jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

Ponadto w Senacie zaplanowano głosowania nad szeregiem innych ustaw, m.in. nad nowelizacją ustaw: o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego, Prawa ochrony środowiska i Prawa wodnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA