REKLAMA

Opozycja chce poznać audyt rządów PO-PSL przed debatą w Sejmie

  • Autor: PAP/GP
  • 10 maja 2016 16:22
Opozycja chce poznać audyt rządów PO-PSL przed debatą w Sejmie Szef klubu PO, Sławomir Neumann. (fot.:youtube.com)

• W środę (11 maja) rano, na początku posiedzenia posłowie zdecydują, czy tego dnia w Sejmie rząd przedstawi informację o wynikach audytu rządów PO-PSL - poinformował we wtorek (10 maja) szef klubu PO Sławomir Neumann po Konwencie Seniorów.
•  Dodał, że klub PO zgłosił sprzeciw wobec tego punktu.

- Chcieliśmy najpierw otrzymać raport, aby się z nim zapoznać i dopiero potem przeprowadzić debatę" - powiedział szef klubu PO. Zaznaczył, że na razie jest decyzja, aby sprzeciw PO głosować na początku posiedzenia Sejmu. - Możemy więc założyć, że ta debata się jutro odbędzie - podkreślił Neumann.

Według niego, miałaby to być debata krótka z ograniczoną liczbą pytań lub bez pytań. Decyzję w tej sprawie ma podjąć marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Neumann pytany, w jakiej formule Platforma będzie chciała odpowiedzieć na przedstawiony przez rząd PiS audyt, stwierdził: w formule takiej, aby ta odpowiedź była rzetelna i prawdziwa.

- Żeby odnieść się do tego materiału, trzeba go najpierw poznać. Nie wiemy, jaki ten audyt będzie, jaką będzie miał formę i na czym będzie się opierał - stwierdził.

- Mam nadzieję - i o to wnioskowałem - aby po wystąpieniu pani premier Beaty Szydło i ministrów nastąpiła przerwa w obradach, abyśmy mogli zapoznać się z materiałem i do niego się odnieść - podkreślił szef klubu PO.

- Na pewno do wszystkich kwestii tam zawartych będziemy się odnosili. Pytanie tylko, jakie są to kwestie; dziś nikt o tym nie wie- zaznaczył.

- Mam wrażenie, że tego materiału pisemnego jeszcze nie ma i on się przez całą noc będzie tworzył, aby rano był gotowy tzw. wielki raport otwarcia - podsumował Neumann.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA