REKLAMA

Opozycja miała być inwigilowana. PO liczy na wyczerpujące informacje od policji

  • Autor: PAP/GP
  • 27 lipca 2017 13:35
Opozycja miała być inwigilowana. PO liczy na wyczerpujące informacje od policji Poseł Cezary Tomczyk (Platforma Obywatelska), jeden z sygnatariuszy zapytań opozycji do policji. (fot.:)

Posłowie PO domagają się informacji do Komendanta Głównego Policji Jarosława Szymczyka "na jakiej podstawie i z jakiego powodu policja inwigiluje" działaczy opozycji. O sprawie napisała "Gazeta Wyborcza". Politycy Platformy chcą wiedzieć m.in. "na czyj rozkaz te osoby są śledzone".

- Sprawa jest wyjątkowo bulwersująca, wykorzystywanie policji do śledzenia opozycji jest rażącym przekroczeniem uprawnień funkcjonariuszy. Wzywamy pana Komendanta do natychmiastowego ustosunkowania się do tej sprawy oraz do natychmiastowego wyciągnięcia konsekwencji wobec osób winnych (...) lub wskazania tych, którzy wydali takie polecenia lub rozkaz - napisali posłowie PO: Cezary Tomczyk, Agnieszka Pomaska i Sławomir Nitras do Komendanta Głównego Policji.

Więcej o rzekomej inwigilacji przeczytasz tutaj.

Posłowie Platformy na podstawie art. 19 i 20 ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora zwrócili się z prośbą do Komendanta Głównego Policji o odpowiedź na pytania, m.in.: na jakiej podstawie i z jakiego powodu policja inwigiluje działaczy opozycji, na czyj rozkaz te osoby są śledzone, od kiedy są one śledzone, a także których działaczy opozycji również objęto inwigilacją.

Komenda Stołeczna Policji, odnosząc się do publikacji "Gazety Wyborczej", poinformowała w czwartek, że działania policji nie mają na celu inwigilacji ani posłów opozycji ani organizatorów manifestacji, jakie w ostatnich dniach miały miejsce przed parlamentem. Zapewnia, że chodziło o zapewnienie bezpieczeństwa zarówno samych manifestantów, okolicznych przechodniów i mieszkańców Warszawy.

Wcześniej w czwartek politycy Nowoczesnej zażądali wyjaśnień w tej sprawie od premier Beaty Szydło; zapowiedzieli też złożenie zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA