REKLAMA

Orban: Brexit może być okazją do naprawy błędów UE

  • Autor: PAP/MN
  • 06 września 2016 18:56
Orban: Brexit może być okazją do naprawy błędów UE Orban podkreślił, że wtorkowe spotkanie Grupy Wyszehradzkiej przyniosło bardzo dobre rezultaty (fot. flickr)

• Potrzebujemy Unii Europejskiej, podzielona Europa jest zawsze gorsza niż zjednoczona - powiedział 6 września w Krynicy premier Węgier Viktor Orban
• Jak dodał, Brexit może być okazją do naprawy paru błędów UE.
• Orban uczestniczył w spotkaniu z premierami państw V4.

Premier Węgier powiedział, że Ukraina przyjmując nowy kierunek w polityce międzynarodowej otrzymała obietnicę, że kraje Unii Europejskiej są gotowe do zrealizowania planu przyjęcia Ukrainy do swojego grona. "W ciągu ostatnich dwóch lat w tej sprawie nic się nie działo" - ocenił Orban.

Dodał, że zabrakło krajów, które nadal popierają zbliżenie Ukrainy do UE. Zaznaczył, że kraje Grupy Wyszehradzkiej pozostały przyjaciółmi Ukrainy i popierają jak najszybsze przybliżenie tego kraju do UE. Stwierdził, że Unia dzisiaj może dać Ukrainie ruch bezwizowy.

Orban podkreślił, że wtorkowe spotkanie Grupy Wyszehradzkiej przyniosło bardzo dobre rezultaty. "Wytworzyło się wspólne stanowisko, że Brexit daje nam ogromną możliwość, wielką szansę, żebyśmy mogli przejrzeć nasze błędy, nasze problemy" - powiedział premier Węgier.

Dodał, że Brexit może posłużyć do naprawy "paru błędów Unii Europejskiej". "Przyjęliśmy wspólne stanowisko, że potrzebujemy UE, bo rozdzielona Europa zawsze jest gorsza niż zjednoczona Europa, ale my potrzebujemy nie byle jakiej Europy, tylko silnej Europy" - ocenił premier Węgier.

Ocenił, że obecnie UE jest bogata, ale jest jednocześnie słaba, co jest "najgorszą kombinacją". Ocenił, że taki stan rzeczy przyniósł problem migracji. Dodał, że pomoc ofiarom wojen powinna być udzielana w ich krajach.

"Mówimy jednym głosem, że obronę przed niekontrolowaną migracją trzeba przesunąć jak najbardziej na południe. Dzisiaj szczególnie rozmawialiśmy o Bułgarii" - powiedział Orban.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA