REKLAMA

Ordynacja Wyborcza: Jakie zmiany? Projekt ruszy po reformie sądownictwa

  • Autor: PAP/AT
  • 10 października 2017 07:37
Ordynacja Wyborcza: Jakie zmiany? Projekt ruszy po reformie sądownictwa Ordynacja wyborcza będzie zmieniona (Jarosław Kaczyński, fot.facebook.com)

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński poinformował, że gotowy jest projekt zmian ordynacji wyborczej.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas poniedziałkowego (9 października) spotkania z posłami PiS poinformował, że jest już gotowy projekt zmian ordynacji wyborczej, ale będzie procedowany po tym, jak zostaną przyjęte zmiany dot. sądownictwa - dowiedziała się od polityków PiS.

W poniedziałek doszło do kolejnego spotkania prezesa PiS z posłami. W trzecim z serii czterech spotkań wzięli udział m.in. posłowie PiS z Mazowsza, Podlasia i Lubelszczyzny.

Ordynacja będzie zmieniona. Projekt już jest, ale temat "ruszy" po reformie wymiaru sprawiedliwości. To jest korekta ogólnych zasad - taką informację przekazał uczestnikom spotkania prezes PiS.

Jak miał zastrzec, ostateczny kształt zmian "jest jeszcze do decyzji".

Podczas spotkania z posłami, prezes PiS poinformował też, że we wtorek (9 października) prezydent Andrzej Duda otrzyma poprawki do projektów ustaw ws. Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa.

Andrzej Duda pod koniec września zaprezentował swe projekty ustaw dotyczące SN i KRS. W miniony wtorek zostały one skierowane do konsultacji, a w piątek odbyło się trzecie już spotkanie prezydenta z prezesem PiS w sprawie zmian w wymiarze sprawiedliwości. Podczas tego spotkania Kaczyński zapowiedział, że klub PiS zgłosi poprawki na piśmie do projektów, które wcześniej przedstawi prezydentowi.

Przygotowanie projektów o SN i KRS prezydent zapowiedział w lipcu po zawetowaniu poprzednich ustaw dotyczących o KRS i SN.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Stach Ostróżka 2017-10-10 10:55:22
    Zanim pytanie, najpierw cytata z tekstu: "Podczas spotkania z posłami, prezes PiS poinformował też, że we wtorek (9 października) prezydent Andrzej Duda otrzyma poprawki do projektów ustaw ws. " Pytanie: "we wtorek (9 października)"? 9 października to był chyba poniedziałek? Czyżby Sejm przedłużył nam w nocy nr dnia także na wtorek?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA