REKLAMA

Ordynacja wyborcza, zmiany: Kandydowanie w wyborach tylko dla partii? Rzeczniczka PiS wyjaśnia

 • Autor: PAP/AT
 • 10 października 2017 12:24
Ordynacja wyborcza, zmiany: Kandydowanie w wyborach tylko dla partii? Rzeczniczka PiS wyjaśnia Zmiany w ordynacji wyborczej dopiero po reformie sądownictwa (fot.shutterstock)

Z całą pewnością w ordynacji wyborczej nie będzie takich rozwiązań o których mówił Paweł Kukiz, że chcemy dać możliwość kandydowania tylko i wyłącznie partiom politycznym w wyborach samorządowych - powiedziała rzecznik PiS Beata Mazurek, pytana o projekt zmian ordynacji wyborczej.

Według nieoficjalnych informacji, prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas poniedziałkowego (9 października) spotkania z posłami partii poinformował, że jest już gotowy projekt zmian w ordynacji wyborczej, ale - zastrzegł - będzie on procedowany po tym, jak zostaną przyjęte zmiany dot. sądownictwa.

Rzecznik PiS pytana o ten projekt, również podkreśliła, że wszystko zależy od tego, jak zostanie przeprowadzona reforma wymiaru sprawiedliwości.

"Pan prezydent (Andrzej) Duda nie ukrywał tego, że jeżeli propozycje przedstawione przez nas nie spełniają jego oczekiwań, to będzie je wetował, więc wszystko zależy od tego, czy uda nam się skutecznie przeprowadzić reformę wymiaru sprawiedliwości" - powiedziała Mazurek.

Nowa ordynacja wyborcza zależy od reformy sądownictwa (Beata Mazurek, fot.youtube.com)

"Jeśli tak (uda się przeprowadzić reformę wymiaru sprawiedliwości - red.), to będą następne reformy, natomiast z całą pewnością nie ma takich rozwiązań o których mówił Paweł Kukiz, że chcemy dać możliwość kandydowania tylko i wyłącznie partiom politycznym w wyborach samorządowych" - zapewniła rzecznik PiS.

W poniedziałek doszło do kolejnego spotkania prezesa PiS z posłami. W trzecim z serii czterech spotkań wzięli udział m.in. posłowie PiS z Mazowsza, Podlasia i Lubelszczyzny. Według rozmówców, prezes PiS przekazał uczestnikom spotkania, że ordynacja będzie zmieniona, projekt już jest, ale temat "ruszy" po reformie wymiaru sprawiedliwości. Jak miał zastrzec prezes PiS, ostateczny kształt zmian "jest jeszcze do decyzji".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • kros 2017-10-11 17:52:10
  Polska mafhijna ,w samorządach też.
 • oszukany 2017-10-10 15:44:12
  Wybory zatwierdzi sąd ostateczny w składzie prezes naczelnik i zbawiciel
 • :-) 2017-10-10 13:28:56
  PIS nie przejmuje się zasadami które powinny rządzić demokratycznym państwem. Nie zdziwię się więc jeżeli się okaże że PIS napisze następną ustawę pod siebie i ogłosi na przykład że głosy na Podkarpaciu liczą się potrójnie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA