REKLAMA

Orędzie Andrzeja Dudy: Dwa lata prezydentury to okres zasadniczych zmian

 • Autor: PAP/JS
 • 24 maja 2017 20:21
Orędzie Andrzeja Dudy: Dwa lata prezydentury to okres zasadniczych zmian Andrzej Duda (Grzegorz Jakubowski/KPRP)

Prezydent Andrzej Duda powiedział w telewizyjnym orędziu, że dwa lata jego prezydentury to okres zasadniczych zmian społecznych, politycznych i gospodarczych. To czas realizacji programu i zapowiedzi wyborczych: moich i całej formacji dobrej zmiany - dodał.

Prezydent wygłosił orędzie z okazji dwóch lat od zwycięstwa w wyborach prezydenckich 24 maja 2015 r.

"Zostałem wybrany przez was, przez wyborców. Te minione dwa lata to okres zasadniczych zmian społecznych, politycznych i gospodarczych" - mówił prezydent.

Zaznaczył, że był to czas realizacji programu i zapowiedzi wyborczych zarówno jego, jak i "całej formacji dobrej zmiany". "Wbrew opinii tych, którzy twierdzili, że to niemożliwe, wprowadziliśmy prodemograficzny program 500 Plus, obniżyliśmy wiek emerytalny, z sukcesem zorganizowaliśmy Światowe Dni Młodzieży i szczyt państw NATO w Warszawie" - powiedział.

Czytaj też: Spot podsumowujący 2 lata prezydentury Andrzeja Dudy

Według prezydenta, Polska jest dziś "krajem bezpiecznym, chronionym nie tylko przez naszą armię, ale również przez wojska naszych sojuszników". Podkreślił, że dynamicznie rozwija się polska gospodarka. "Jestem dumny, że jako prezydent Rzeczypospolitej mogę swoją działalnością wspierać ekspansję polskich firm na rynkach światowych" - dodał.

"Choć przed nami jeszcze wiele do zrobienia, po tych dwóch latach możemy optymistycznie patrzeć w przyszłość. To, co już udało się osiągnąć, utwierdza mnie w przekonaniu, że stać nas jako naród na dużo więcej" - powiedział prezydent.

Prezydent przypomniał, że 3 maja, w dzień święta Konstytucji z 1791 roku ogłosił decyzję dotyczącą przyszłorocznego referendum, które ma na celu nakreślenie fundamentu przyszłej ustawy zasadniczej.

"Zwrócę się do Senatu Rzeczypospolitej, by referendum to odbyło się 11 listopada 2018 roku. Święto stulecia odzyskania niepodległości to najlepszy moim zdaniem dzień na określenie niezbędnych kierunków zmian ustrojowych w naszym państwie" - powiedział Duda.

"I te kierunki po raz pierwszy w historii nakreśli całe nasze społeczeństwo" - dodał.

Ocenił, że Polska potrzebuje nowej konstytucji. "Potrzebuje jej, by sprawniej i skuteczniej się rozwijać, by mogła być państwem zgodnym z wolą jej obywateli, silnym, liczącym się na arenie międzynarodowej, ale jednocześnie bliskim społeczeństwu, gwarantującym obywatelom wolność i równość" - powiedział prezydent.

Do udziału w referendum, "w tym dziejowym zadaniu" zachęcał wszystkich, bez względu na wyznanie, poglądy polityczne i światopogląd. "Wspólnie stwórzmy naszą nową konstytucję. Konstytucję dla Polski, dla nas wszystkich" - powiedział prezydent. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (2 komentarzy)

 • Polska Państwem Prawa 2017-05-26 17:08:52
  Drogi Prezydencie RP, prosimy po dwóch latach zmarnowanych przywrócić ład Konstytucyjny w kraju, w przedmiocie samozwańczych samorządów terytorialnych zorganizowanej grupy przestępczej która nie obowiązują żadne prawa, tylko łupienie kasy od społeczeństwa również z środków demokratycznych Państw Prawa. Skarb Narodów jak dotąd oddala, bądź praworządnym Prezydentem przypadnie twej osobie cześć i chwała.
 • Głośny Wielbiciel 2017-05-25 12:02:40
  I tu się kurna zgadzam z Adrianem. Zmieniło się dużo. Jedna partia w rekordowym czasie podporządkowała sobie Trybunał Konstytucyjny, wojsko, policję, służby specjalne, służbę cywilną, prokuraturę. Trwa nieustanne podkopywanie samorządów i sądownictwa. Gratulacje! Nawet Stalin potrzebował więcej czasu.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA