REKLAMA

Orędzie prezydenta i spotkania prawicy. Czeka nas gorący polityczny wieczór

 • Autor: AW/PAP
 • 24 lipca 2017 18:20
Orędzie prezydenta i spotkania prawicy. Czeka nas gorący polityczny wieczór Andrzej Duda, prezydent Polski (fot.prezydent.pl/Andrzej Hrechorowicz)

Ok. godz. 20. w poniedziałek prezydent Andrzej Duda wystąpi z orędziem. Orędzie zostanie nadane m.in. w radiowej Jedynce.

"Dziś ok. godz. 20 w radiowej Jedynce wyemitowane zostanie orędzie Prezydenta RP Andrzeja Dudy" - poinformowało na twitterze Polskie Radio.

Prezydent oświadczył w poniedziałek (21 lipca), że zawetuje dwie ustawy: o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Co wywołało fale komentarzy, a prawą stronę sceny politycznej zmusiło to zwoływania spotkań jeszcze w poniedziałek wieczór.

I tak godz. 20 spotkają się władze Polski Razem. Poinformował o tym polityk partii Jacek Żalek. Polska Razem wraz z PiS-em i Solidarną Polską tworzy rządzącą Zjednoczoną Prawicę.

Wicepremier i lider Polski Razem Jarosław Gowin wziął udział w spotkaniu władz PiS w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej. Doszło do niego po tym, jak prezydent Andrzej Duda zadecydował o zawetowaniu ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej radzie Sądownictwa.

Prezydenta poparła wiceminister rozwoju i polityk Polski Razem Jadwiga Emilewicz. Na twitterze napisała: "Andrzej Duda wetuje ustawy o SN i KRS. Inicjatywa ustawodawcza w polu Prezydenta. To dobre rozwiązanie dla Polski".

Polska Razem, w ramach klubu PiS, ma w Sejmie 9 posłów.

Zaś o godz. 20.30 dojdzie do spotkania władz Solidarnej Polski. Liderem Solidarnej Polski jest minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Ziobro także uczestniczył w spotkaniu władz PiS w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • :-) 2017-07-25 23:52:46
  Do cku.roman@interia.eu : Następny komuch który lałby demonstrantów za to że inaczej myślą a w prawdziwie demokratycznych krajach widzi wrogów. Tak właśnie myśli neokomuna która tym się różni od starej że główny ideolog siedzi w Toruniu a nie w Moskwie.
 • cku.roman@interia.eu 2017-07-25 21:27:52
  Mój komentarz nie został opublikowany. Nie mam zamiaru go powtarzać, poza błędem Prezydenta. Trybunał Konstytucyjny może go sprostować. "ulicę i zagranicę należy zdyscyplinować". Na opublikowanie poprzedniego długo czekałem. Roman Lorenz-świadek historii.
 • cku.roman@interia.eu 2017-07-25 18:58:53
  Optymalną decyzją Prezydenta było przekazanie Uchwały Sejmu dotyczącej naprawy systemu sprawiedliwości do Trybunału Konstytucyjnego. Tu wnioski jej poprawy mają najlepsze szanse realizacji i powtórne przegłosowanie przez parlament bez zbędnego opóźniania rozwiązania problemu. Sprawa jest pilna. "ulica +zagranica = targowica.
 • Krak 2017-07-24 19:11:51
  Najbardziej znacząca jest wolta Gowina. To mistrz w ustawianiu się. Zawsze dba aby wyciągnąć maksimum prywatnych korzyści. Już na studiach był z tego znany. A studiował w czasach Stanu Wojennego.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA