REKLAMA

Orkan Ksawery: Mariusz Błaszczak rozmawia z wojewodami o wichurach nad Polską

  • Autor: PAP/AT
  • 06 października 2017 08:45
Orkan Ksawery: Mariusz Błaszczak rozmawia z wojewodami o wichurach nad Polską Mariusz Błaszczak rozmawia z wojewodami o wichurach (fot.twitter.com/MSWiA_GOV_PL)

Rozpoczęła się wideokonferencja szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka z wojewodami ws. sytuacji po wichurach.

O sytuacji po przejściu wichur mówią wojewodowie i komendanci PSP z woj. zachodnio-pomorskiego, pomorskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego, łódzkiego, i wielkopolskiego. W wideokonferencji bierze udział także komendant główny PSP gen. bryg Leszek Suski.

Na godz. 9.15 zaplanowany jest briefing prasowy szefa MSWiA oraz komendanta głównego PSP.

Wcześniej rzecznik PSP st. bryg. Paweł Frątczak informował, że strażacy od czwartku interweniowali w związku z silnym wiatrem prawie 10 tys. razy. Rannych zostało 39 osób, w tym ośmiu strażaków.

Wiadomo o dwóch ofiarach śmiertelnych. W Ostrowie Wielkopolskim na 58-letnią kobietę przewróciło się drzewo. Poszkodowana zmarła w szpitalu. W Ośnie Lubuskim z dachu jednego z budynków spadł 67-letni mężczyzna; zginał na miejscu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA