REKLAMA

Orkan Ksawery w Polsce: Beata Szydło spotka się ze służbami usuwającymi skutki wichur

  • Autor: PAP/AT
  • 06 października 2017 08:30
Orkan Ksawery w Polsce: Beata Szydło spotka się ze służbami usuwającymi skutki wichur Będzie spotkanie ws. wichur (Beata Szydło, fot.premier.gov.pl)

W piątek (6 października) odbędzie się spotkanie premier Beaty Szydło ze służbami usuwającymi skutki nocnych wichur.

• W piątek (6 października) premier Beata Szydło spotka się ze służbami usuwającymi skutki nocnych wichur, które przeszły nad Polską - zapowiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek.

• Będziemy na bieżąco monitorować prace m.in. Państwowej Straży Pożarnej - dodał.

• Zapewnił, że sytuacja jest "pod kontrolą".

Bochenek był pytany w piątek w PR24, kiedy zostaną usunięte awarie po nocnych wichurach, które przeszły nad Polską. "Rzeczywiście wielka tragedia, ostatnio dość często takich anomalii pogodowych na terenie naszego kraju doświadczamy, ale już od wczoraj służby zaczęły oczywiście intensywnie pracować - jeszcze w trakcie właściwie tych wichur pierwsze ekipy strażackie wyjechały w teren po to, by pomagać ludziom" - podkreślił rzecznik rządu.

Czytaj też: 3,8 tys. miejscowości bez prądu po wichurach

Bochenek zaznaczył, że premier Beata Szydło - po kontakcie z wojewodami z terenów, które zostały najbardziej dotknięte przez porywiste wiatry - "uzgodniła, iż dodatkowe ekipy - również energetyków - zostaną zadysponowane, po to, by jak najszybciej usuwać awarie prądu, bo one są na pewno najbardziej dotkliwe".

Zapowiedział również, że w piątek szefowa rządu spotka się "w terenie" ze służbami usuwającymi skutki wichur. "Cały czas ta sytuacja jest pod kontrolą i będziemy chcieli na bieżąco monitorować wszelkie działania Państwowej Straży Pożarnej, ochotników" - zaznaczył Bochenek.

Rzecznik rządu wskazał, że uszkodzonych zostało również wiele domów. "Tutaj również wielka rola służb aby oczywiście pomóc obywatelom, Polakom wyjść z tej sytuacji" - zaznaczył Bochenek.

Czytaj też: Wichury na Polską: Utrudnienia na kolei

Powiedział, że nad usuwaniem skutków wichur pracuje ponad 40 tys. strażaków. "Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie - możliwie szybko - uda się uprzątnąć wszelkie wiatrołomy" - dodał.

Czytaj też: Wichury Zachodniopomorskie

Czytaj też: Wichury Opolskie

Czytaj też: Wichury Wielkopolskie

Czytaj też: Wichury Świętokrzyskie

Czytaj też: Wichury Lubuskie

Czytaj też: Wichury Dolnośląskie

Czytaj też: Wichury Łódzkie

Czytaj też: Wichury Kujawsko-pomorskie

Czytaj też: Wichury Śląskie

Czytaj też: Wichury Małopolskie

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA