REKLAMA

Ostatnia dzień by dopisać gminy do rozporządzenia dot. nawałnic

  • Autor: PortalSamorzadowy.pl (AT)
  • 22 sierpnia 2017 09:12
Ostatnia dzień by dopisać gminy do rozporządzenia dot. nawałnic Samorządy, które jeszcze nie zgłosiły gmin mogą to zrobić do dziś do końca dnia - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek (fot.premier.gov.pl)

Gminy poszkodowane w nawałnicach, które jeszcze nie zostały zgłoszone do rozporządzenia upraszczającego procedury związane z remontem lub odbudową zniszczonych domów mogą to zrobić tylko do wtorku (22 września).

Chodzi o wydane w czwartek (17 sierpnia) rozporządzenie rządu ws. "gmin poszkodowanych w wyniku działania żywiołu w sierpniu 2017 r., w których stosuje się szczególne zasady odbudowy, remontów i rozbiórek obiektów budowlanych". Upraszcza ono procedury administracyjne związane z remontem lub odbudową domów i mieszkań zniszczonych albo uszkodzonych w wyniku nawałnic. Dokument zawiera wykaz 101 gmin - 63 z województwa wielkopolskiego, 28 z województwa kujawsko-pomorskiego i 10 z województwa pomorskiego.

- Samorządy, które jeszcze nie zgłosiły gmin mogą to zrobić do dziś do końca dnia - poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA