REKLAMA

Ostatnie ślubowanie sędziego Andrzej Duda odbierze po 8 grudnia

  • Autor: PAP/GP
  • 03 grudnia 2015 09:19
Ostatnie ślubowanie sędziego Andrzej Duda odbierze po 8 grudnia Poranna, czwartkowa uroczystość ślubowania czterech sędziów w obecności prezydenta Dudy (fot. Kancelaria Prezydenta RP))

Kancelaria Prezydenta informuje, że sędzia Julia Przyłębska zostanie zaprzysiężona, gdy wygaśnie kadencja ostatniego z sędziów Trybunału, którego Przyłębska zastąpi.

Prezydent Andrzej Duda odbierze ślubowanie od piątego nowo wybranego sędziego, Julii Przyłębskiej, po upływie kadencji sędziego, którego zastąpi ona w Trybunale Konstytucyjnym - powiedział w czwartek PAP szef biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski.

W środę sejmowa większość wybrała pięciu sędziów TK. W czwartek prezydent Duda odebrał ślubowanie od czterech sędziów TK: Henryka Ciocha, Lecha Morawskiego, Mariusza Muszyńskiego i Piotra Pszczółkowskiego.

Od piątego wybranego przez Sejm sędziego - Julii Przyłębskiej - prezydent odbierze ślubowanie po upływie kadencji sędziego, którego zastąpi on w TK - powiedział Magierowski.

Kadencja trzech sędziów TK wygasła 6 listopada, jednego - 2 grudnia, a kadencja piątego sędziego wygasa 8 grudnia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA