REKLAMA

Ostrzelano polski konsulat w Łucku. Stanisław Karczewski: To poważna sprawa

  • Autor: PAP/AT
  • 29 marca 2017 09:32
Ostrzelano polski konsulat w Łucku. Stanisław Karczewski: To poważna sprawa Z 28 marca na 29 marca ostrzelana została siedziba polskiego konsulatu w Łucku na Ukrainie (fot.luck.msz.gov.pl)

To bardzo poważna sprawa - określił marszałek Senatu Stanisław Karczewski ostrzelanie polskiego konsulatu w Łucku na Ukrainie. - Będziemy nalegali i apelowali do policji, do władz Ukrainy, aby z należytą starannością zbadała tę sprawę - dodał.

W nocy z wtorku (28 marca) na środę (29 marca) ostrzelana została siedziba polskiego konsulatu w Łucku, na północnym zachodzie Ukrainy - powiedział konsul RP w tym mieście Krzysztof Sawicki. Według niego budynek został uszkodzony, ale na szczęście nikt nie ucierpiał.

Karczewski, pytany na antenie radiowych "Sygnałów Dnia", czy to strona trzecia ingeruje w to, żeby się pogorszyły nasze relacje z Ukrainą, odpowiedział: "Takie mam wewnętrzne przekonanie".

Czytaj też: Szydło: Polska jest bezpieczna

"Cieszy mnie jedno, że nasze relacje z władzami Ukrainy są na dobrym poziomie, ale również cieszy i to, że obywatelskie kontakty są dobre. (...) Jest taka dbałość i taka chęć polskiego społeczeństwa i ukraińskiego, żeby do takich sytuacji nie dochodziło" - przekonywał marszałek Senatu.

Do ostrzału doszło pół godziny po północy czasu lokalnego (godz. 23.30 we wtorek w Polsce). W tym czasie na terenie konsulatu była jedynie ochrona. W wyniku ataku nikt nie ucierpiał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

  • polityk prawicowy 2017-03-29 21:24:51
    Ukraińcy nigdy nie byli naszymi przyjaciółkami, traktują Polskę i Unię Europejską jak głupków do nabijania kasy z masowych przestępstw i oszustw. Niemcy nigdy nie byli tolerancyjni na np. Przemyty ścigane z całą surowością prawa nawet wobec Polaków, dzięki rygorystycznemu prawu posiadają największy potencjał gospodarczy w Europie, przed wybuchem II wojny światowej borykali się z kryzysem gospodarczym. Spójrzcie sami co robią przemytnicy z Polskiej gospodarki:WWW hpt//dpsu.gov.ua/ua/border/ Камери спостереження на пунктах пропуску з сусідніми державами(Кордон online Польща - Ягодин - Дорогуськ ) itd.
  • Naród 2017-03-29 13:00:20
    Tylko nie wyjaśniajcie sprawy bo wywołacie III wojnę światową. A taki sukces byłby już dla nas zbyt morderczyREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA