REKLAMA

Palikot: nieudane rządy Kopacz

  • Autor: PAP
  • 30 września 2015 13:57
Palikot: nieudane rządy Kopacz Palikot krytykuje Kopacz (fot. mat. pras.)

Janusz Palikot, lider Twojego Ruchu, ocenia rok rządów premier Ewy Kopacz jako czas nieudany.

Palikot ocenił, że rok Ewy Kopacz na stanowisku premiera to "okres nieudanych rządów" i kontynuacji "kłopotów, które zostawił po sobie" jej poprzednik Donald Tusk. - To jest za słaba liderka żeby zmierzyć się z trudnościami przed którymi stoi Polska - ocenił.

- To był okres nieudanych rządów, kontynuacji wszystkich kłopotów, które zostawił po sobie Donald Tusk, bez przełamania ich w żadnym obszarze - powiedział Palikot w środę na konferencji prasowej w Lublinie, poproszony o ocenę pierwszego roku Ewy Kopacz na stanowisku premiera.

Palikot stwierdził, że Kopacz ma złe relacje z prezydentem i opozycją. - Pani premier wzywała do współpracy, do pomocy PiS, całą opozycję, kiedy obejmowała funkcję premiera, te stosunki dzisiaj są w kiepskim stanie - powiedział.

To tylko obietnice

Zapowiedzi Kopacz Palikot określił, jako "obietnice wyborcze". - W służbie zdrowia kolejki jak były, tak są. Jest trochę zmian, jeśli chodzi o staże w służbie zdrowia, o dostępność do specjalizacji, to są drobne zmiany, to nie jest to, czego oczekują Polacy. My oczekujemy skrócenia kolejek a one się nie skróciły. Nawet w stosunku do ludzi leczących się onkologicznie, już nie mówię o innych pacjentach - zaznaczył.

Palikot mówił też, że w sprawach dotyczących górnictwa premier Kopacz "obiecywała różnego rodzaju rzeczy i tego nie załatwiła", a rząd nie ma koncepcji rozwoju energetyki. - Nie wiemy, na czym ta energetyka ma stać - powiedział lider TR.

Według niego, prowadzone są "bardzo nieskuteczne" jednoczesne inwestycje w energię atomową, odnawialne źródła energii, poszukiwanie gazu łupkowego i w import gazu skroplonego, budowane są dwa wielkie bloki energetyczne oparte o węgiel kamienny, ale górnictwo nie zostało zrestrukturyzowane. - Polski węgiel jest tak drogi, że Polacy płacą podwójną cenę za energię w stosunku do państw Unii Europejskiej - powiedział.

Lewica zaproponuje fantastyczne rozwiązania

Palikot potwierdził, że w niedzielę Zjednoczona Lewica - koalicja wyborcza współtworzona przez SLD, TR, PPS, UP i Zielonych - przedstawi Barbarę Nowacką, jako swoją kandydatkę na premiera, która jego zdaniem potrafi lepiej niż Ewa Kopacz zmierzyć się z trudnościami.

- Zjednoczona Lewica przedstawi w niedzielę program rządzenia kompletnie inny, który moim zdaniem odpowiada na te wielkie oczekiwania cywilizacyjne, kulturowe i ekonomiczno-socjalne, jakie dzisiaj mają Polki i Polacy - powiedział Palikot

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wyborca 2015-10-01 08:15:25
    Pan Palikot we wszystkich ważnych dla rządu sprawach głosował w Sejmie tak jak partia pani premier Kopacz.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA