REKLAMA

Palikot o debatach: dwa wielkie pogrzeby polityczne

  • Autor: PAP
  • 21 października 2015 17:18
Palikot o debatach: dwa wielkie pogrzeby polityczne - PO i PiS już nie żyją - mówi Janusz Palikot (fot. facebook.com/JanuszPalikot)

Janusz Palikot ocenił, że że podczas poniedziałkowej debaty premier Ewy Kopacz (PO) i kandydatki PiS na premiera Beaty Szydło, a także w czasie wtorkowej debaty liderów 8 ugrupowań "wyprawiono dwa wielkie pogrzeby polityczne".

- Jeden dotyczy PO, drugi dotyczy PiS-u. My też swoje kwiaty na te dwa groby 25 października zaniesiemy - wyjaśnił Palikot podczas konferencji prasowej w Lublinie.

- Nikt się chyba tego nie spodziewał, ja się nie spodziewałem, że może dojść do takiego poziomu destrukcji i właściwie przekonania opinii publicznej, że PO i PiS już nie żyją. To są dwa żywe trupy, dwa żywe zombi, które przez lata pustoszyły polskie życie publiczne i polityczne, i na szczęście wreszcie odchodzą do przeszłości - podkreślił.

Zdaniem Palikota o destrukcji w PO świadczą choćby ostatnie wypowiedzi Grzegorza Schetyny m.in. w sprawie przywództwa w partii po wyborach parlamentarnych. - Jak to bywa po uroczystościach pogrzebowych, że rzucają się o spadek wszyscy spadkobiercy. Grzegorz Schetyna wszczął już dziką awanturę i rozpętał wojnę wewnętrzną w Platformie o tę schedę po Ewie Kopacz. Wiadomo, że ona nie będzie ani premierem, ani liderem PO po 25 października. Ten pogrzeb się już odbył - ocenił.

Jak jednocześnie dodał, o słabości PiS świadczy m.in. to, że bardzo słabo podczas debat wypadła Beata Szydło, brakowało jej energii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA