REKLAMA

Państwowa Inspekcja Pracy skontrolowała Sejm. Znamy wynik przeglądu

  • Autor: PAP/GP
  • 29 marca 2016 19:15
Państwowa Inspekcja Pracy skontrolowała Sejm. Znamy wynik przeglądu - Nie było uchybień - powiedział Roman Giedrojć z PIP. (fot.:sejm.gov.pl)

Inspektorzy pracy skontrolowali przestrzeganie prawa pracy w Sejmie. Nie stwierdzono naruszenia prawa - powiedział we wtorek PAP Główny Inspektor Pracy Roman Giedrojć.

Kontrola inspekcji rozpoczęła się pod koniec lutego; badano, czy przestrzegane są prawa pracowników obsługujących przedłużające się do nocy posiedzenia. Kontrolę podjęto w związku z licznymi doniesieniami medialnymi, dotyczącymi przedłużonego czasu pracy pracowników, którzy w nadgodzinach czy w porze nocnej pracowali podczas obrad - informowała wtedy inspekcja.

Giedrojć powiedział we wtorek, że inspektorzy zbadali dokumentację z ostatnich trzech lat.

- Nie było uchybień, zdarzały się jednostkowe sytuacje niestosowania przerw podczas pracy - zaznaczył.

Szef PIP uczestniczył we wtorek w posiedzeniu Rady Ochrony Pracy. Rada pozytywnie zaopiniowała dwa personalne wnioski o odejściu z pracy zastępczyni Giedrojcia Małgorzaty Hofman, która złożyła dymisję, motywując ją powodami osobistymi i Okręgowego Inspektora Pracy w Warszawie Elżbiety Lipińskiej, która przechodzi na emeryturę.

Rada przyjęła też stanowisko w sprawie zawierania umów cywilnoprawnych i zatrudnienia w szarej strefie oraz wysłuchała informacji o prowadzonym przez Centralny Instytut Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy programie wieloletnim i ZUS o programie prewencji wypadków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • życie! 2016-03-29 19:59:20
    Klika przestępcza PiS robi nas kolejny raz w Chu..! POWSZECHNIE WIADOME W SAMORZĄDACH OGÓLNY BURDEL, PRZESTĘPSTW GRUBYCH NIEDOPISANIA RZĄDZĄ (...) W PEŁNYM ZNACZENIU TEGO SŁOWA I ZŁODZIEJE, BYNAJMNIEJ W NASZYM POWIECIE! NIE SĄDZĘ ŻE COŚ ZA RZĄDÓW PIS SIĘ ZMIENI !
  • hahaha 2016-03-29 19:45:23
    ciekawe kiedy pojawią się na budowach gdzie ludzie pracuja po 11godz dziennie i nie maja umowy tzw na czarno ps kozieni...od warszawy tylko 80 kmREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA