REKLAMA

Państwowa Służba Ochrony: Prezydent i premier będą lepiej chronieni. Nie tylko oni

  • Autor: PAP/AT
  • 30 marca 2017 11:42
Państwowa Służba Ochrony: Prezydent i premier będą lepiej chronieni. Nie tylko oni Projekt ustawy o Państwowej Służbie Ochrony gotowy. (fot.bor.gov.pl/Jakub Gruca)

Gotowy jest projekt ustawy o Państwowej Służbie Ochrony. Zmiany mają poprawić bezpieczeństwo ochranianych osób i obiektów.

Projekt ustawy o Państwowej Służbie Ochrony trafi do konsultacji wewnątrzresortowych - poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji. Nowa formacja zastąpi Biuro Ochrony Rządu. Zmiany mają poprawić bezpieczeństwo ochranianych osób i obiektów.

Jak informuje MSWiA, PSO będzie elitarną służbą wyspecjalizowaną w ochronie najważniejszych osób w państwie.

"W Państwowej Służbie Ochrony wprowadzone zostaną przepisy usprawniające procedury oraz czynności ochronne. Służbę w niej pełnić będzie więcej funkcjonariuszy. Opracowane zostaną nowe zasady naboru. Kandydaci poddawani będą badaniu na wariografie" - czytamy w komunikacie MSWiA.

Pracą PSO będzie kierował komendant, który otrzyma status centralnego organu administracji rządowej. Ma to przyspieszyć i usprawnić proces decyzyjny.

Nowa ustawa przewiduje, że ochroną PSO objętych zostanie więcej obiektów administracji państwowej.

"Będzie to elitarna służba, która będzie zajmowała się bezpieczeństwem najważniejszych osób w państwie, ale także bezpieczeństwem obiektów rządowych. Dziś w niektórych z tych obiektów o bezpieczeństwo dbają firmy ochroniarskie. Chcemy, żeby to instytucje państwowe brały odpowiedzialność za bezpieczeństwo" - powiedział w czwartek w radiowej Trójce szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Nowe obiekty otrzymają ochronę na podstawie decyzji ministra SWiA.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • przeciw marnotrawieniu 2017-03-30 15:51:23
    Po co ???, samemu sobie za własne pieniądze wynająć, albo zmienić prace jak takie strachliwe, boi się ten co ma coś na sumieniu.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA