REKLAMA

Papież przybył do Częstochowy. Na mszy św. premier, prezydent i parlamentarzyści

  • Autor: PAP/JS
  • 28 lipca 2016 09:51
Papież przybył do Częstochowy. Na mszy św. premier, prezydent i parlamentarzyści Papież Franciszek po godz. 9.30 przyjechał do Częstochowy, gdzie w sanktuarium na Jasnej Górze odprawi mszę świętą (fot. Kancelaria Prezydenta/twitter)

Papież Franciszek po godz. 9.30 przyjechał do Częstochowy, gdzie w sanktuarium na Jasnej Górze odprawi mszę świętą, będącą dziękczynieniem za chrzest Polski przed 1050 laty.

Papież przyjechał samochodem z Krakowa, gdzie gości od środy (27 lipca). Wcześniej planowano, że Franciszek przyleci do Częstochowy helikopterem. To nie papież zmienił plany, tylko pogoda uniemożliwiła podróż helikopterem - napisał na Twitterze ks. Józef Kloch.

Bezpośrednio po przybyciu papież przejedzie otwartym samochodem pomiędzy wiernymi zgromadzonymi pod sanktuarium, pozdrawiając ich. Następnie uda się do Kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie po powitaniu z generałem zakonu paulinów o. Arnoldem Chrapkowskim będzie się modlił i złoży dar dla sanktuarium.

Głównym punktem wizyty Ojca Świętego na Jasnej Górze jest zaplanowana na godz. 10.30 msza święta.

Wezmą w niej udział m.in. najwyższe władze państwowe, w tym m.in. prezydent Duda z małżonką, szefowa rządu, marszałek Senatu Stanisław Karczewski oraz parlamentarzyści, w tym delegacja około 60 senatorów, a także setki duchownych i kilkaset tysięcy wiernych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA