REKLAMA

Papież w Polsce. Franciszek chce milczeć w Auschwitz

  • Autor: GP
  • 27 czerwca 2016 07:45
Papież w Polsce. Franciszek chce milczeć w Auschwitz Papież Franciszek jest następcą św. Piotra od 2013 roku. (fot.:flickr.com/CC BY-SA 2.0)

• Papież zapytany o obecność w obozie Auschwitz powiedział, że chce go odwiedzić milcząc i w towarzystwie małej grupy osób.
• Franciszek będzie w Polsce z okazji Światowych Dni Młodzieży.

Zbliżająca się pielgrzymka głowy Kościoła Katolickiego do Polski wywołuje pytania o planowane punkty wizyty. W czasie konferencji prasowej pod koniec czerwca zapytano Franciszka, jak będzie wyglądać jego pobyt w Auschwitz?

Papież zapewnił, że chce pomordowanym w hitlerowskim obozie zagłady oddać podobny hołd, jak dwa lata temu w Redipuglia, we Włoszech. To miejscowość na północy Półwyspu Apenińskiego, gdzie rozegrała się krwawa i kluczowa część zmagań wojennych I Wojny Światowej.

Czytaj: Ile osób odwiedzi Polskę na ŚDM?

- Chciałbym pojechać do Auschwitz, do tego miejsca grozy bez przemówień, bez wielu osób, tylko z tymi nielicznymi niezbędnymi choć oczywiście dziennikarze będą, ale bez witania tej czy innej osoby – mówił Franciszek. - Samemu chcę tam wejść i modlić się, aby Pan dał mi łaskę płaczu – dodał.

Franciszek przybędzie do Polski w lipcu, na Światowe Dni Młodzieży.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA